Drenaż uszny obustronny

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
admin. med.

Drenaż uszny obustronny

Post autor: admin. med. »

Drenaż uszny obustronny z pokazem filmowym
W wysiękowym zapaleniu ucha środkowego niepodlegającym leczeniu zachowawczemu ponad 3 miesiące, a także w przypadku kieszonek retrakcyjnych u dzieci oraz niestabilnych kieszonek retrakcyjnych u dorosłych wskazane jest założenie drenażu wentylacyjnego ucha środkowego. Ma on na celu utrzymanie właściwego ciśnienia w jamie bębenkowej w sytuacji upośledzenia funkcji trąbki słuchowej.

W uchu prawym widoczna jest zaczerwieniona błona bębenkowa, którą nacina się na granicy dolnych kwadrantów błony bębenkowej w połowie odległości między pępkiem a pierścieniem, równolegle do niego. Następnie przepłukuje się solą fizjologiczną lub roztworem sterydu jamę bębenkową. Drenik uszny zakłada się najpierw wprowadzając przez nacięcie stopkę, a następnie ruchem wkręcającym pierścień dolny.

W uchu lewym widoczna jest kieszonka retrakcyjna w części wiotkiej oraz płyn wysiękowy. Po usunięciu woskowiny, nacina się błonę bębenkową na granicy dolnych kwadrantów, przepłukuje jamę bębenkową i lokuje drenik analogicznie jak w uchu prawym.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post