Atopowe zapalenie skóry

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
Mateusz93
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 12 lut 2016, o 15:29

Atopowe zapalenie skóry

Post autor: Mateusz93 »

Od urodzenia, tj. dwudziestu trzech lat, mam atopowe zapalenie skóry (razem z alergią i astmą oskrzelową). Ostatnio robiłem sobie testy z krwi na 20 alergenów pokarmowych i wyszło, że mam uczulenie 1 stopnia tylko na orzechy laskowe... Świąd nasila się podczas stresu (np. zmiany zamieszkania, egzaminów, interakcji z nieznanymi mi wcześniej ludźmi). Ostatnio mam zaostrzenie się AZS. Lekarka przepisała mi maść Advantan, który pomaga.
Mam pytanie czy nie ma jakiś sposobów skutecznego leczenia tej choroby? Tak żeby ten świąd nie występował. Moja skóra wygląda, nawet w czasie "remisji", staro. Jakbym miał 10 lat więcej. Czy powinienem stosować jakąś dietę, żeby ta skóra wyglądała młodziej, mimo tego, że jak wykazały badania nie jestem uczulony na pokarm?

Poza tym cierpię na depresję, nerwicę lękową i bezsenność, które od roku leczę farmakologicznie (Mirtagen i Faxolet). Poza tym czuję przewlekłe zmęczenie, ból w nadbrzuszu, mam problemy z wypróżnianiem. Gastroskopia nic nie wykazała, a lekarka rodzinna twierdzi, że to może być zespół jelita drażliwego. Wizytę u gastroenterologa mam w za dwa tygodnie.

Z góry dziękuję za pomoc.
dimedicus

[Link] Dieta w chorobach skóry

Post autor: dimedicus »

Mateusz93 pisze:Mam pytanie czy nie ma jakiś sposobów skutecznego leczenia tej choroby?
Niestety na dziś nie ma skutecznego leczenia.Jedynie co może pomagać to profilaktyka a więc unikanie możliwości nasilania się objawów.
Prosze poczytać post1032.html?hilit=Dieta%20przy%20AZS#p1032 nie całkiem na temat ale na pewno się przyda.trzeba stosować produkty bezpieczne a więc te nie uczulające,takie badanie
Mateusz93 pisze: robiłem sobie testy z krwi na 20 alergenów pokarmowych
ja to traktuję jako badania pomocnicze, najlepsze "badanie" jest robione na zasadzie prób i błędów.Testy alergiczne nie zawsze są prawidłowe, w jeden dzień wyjdzie np To a na drugi dzień już nie a może wyjść uczulenie na INNE.
Przy leczeniu ZJD lekarz może zlecić środki uspokajace które pomogą i na ZJD ale też na AZS a jak widać
Mateusz93 pisze:cierpię na depresję, nerwicę lękową i bezsenność,
też nasilają objawy AZS.
Często bywa że znaczny wpływ na AZS też mają stosowane leki.
jeden lekarza zaleca taki czy inny lek na jakąś chorobę nie biorąc pod uwagę skutków ubocznych i powiązaniu z inną chorobą czy innymi lekami zapisanymi przez innego lekarza.
Awatar użytkownika
mariola33
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 5 gru 2015, o 18:07

Re: Atopowe zapalenie skóry

Post autor: mariola33 »

Chyba najskuteczniej tylko maściami smarować i łykać tabletki na alergie. Też mam atopowe zapalenie skóry i walczę z nim od dawna i jedynie jedyna maść mi pomaga, która jest niestety na receptę.
Mateusz93
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 12 lut 2016, o 15:29

Re: Atopowe zapalenie skóry

Post autor: Mateusz93 »

Dziękuję za odpowiedzi. Choć nie są zbyt pocieszające.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post