ZAWROTY GŁOWY

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
aniaw_89
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2015, o 21:37

ZAWROTY GŁOWY

Post autor: aniaw_89 »

Dobry wieczór,

trafiłam na to forum, ponieważ niepokoję się o zdrowie mojej mamy. Ma 56 lat i już bardzo długo leczy się na tarczycę. Miała już do czynienia zarówno z nadczynnością, jak i niedoczynnością, jodoterapią itp.
Od jakiegoś czasu pani doktor udało się jednak wyprowadzić Mamę i wyniki badań utrzymują się normie.

Od ok. tygodnia Mama odczuwa codziennie zawroty głowy, raz mocniejsze, raz słabsze, ale codziennie i dość często w ciągu dnia.

Zastanawiam się, czy może to być spowodowane zmianą dawki lekarstwa?

Mama zażywała Euthyrox w dawce 100 i 125 (na zmianę, co drugi dzień) i kiedy w sierpniu tego roku robiła badania to TSH wyszło 3,60. Pojechała na umówioną wizytę do swojej lekarki, a ta zwiększyła dawkę Euthyroxu na 137 codziennie. Wczoraj mama robiła badania krwi (myśleliśmy, że te zawroty głowy to może anemia) i okazuje się, że w ciągu ostatnich CZTERECH MIESIĘCY TSH spadło do poziomu 0,50 !!! Wydaje mi się, że jest to olbrzymi spadek, biorąc pod uwagę fakt, że minęły tylko 4 miesiące. Stąd moje pytanie: czy zmiana dawki Euthyroxu spowodowała taki nagły spadek poziomu TSH, a to z kolei przyczyniło się do codziennych zawrotów głowy?

Bardzo proszę o fachową odpowiedź, gdyż mama ma wizytę u lekarza umówioną dopiero na kwiecień 2016 i wcześniej trudno będzie się Jej tam dostać.

Czekam i z góry dziękuję za odpowiedź.
dimedicus

Re: ZAWROTY GŁOWY

Post autor: dimedicus »

Uważa,że pani dr. niepotrzebnie zwiększyła aż tak dawkę,wystarczyło na co dzień 125, i po miesiącu kontrola TSH, obecny stan wykazuje nadczynność a tu m.in. jednym z objawów jest właśnie takie odczucie.
aniaw_89
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2015, o 21:37

Re: ZAWROTY GŁOWY

Post autor: aniaw_89 »

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Więc występujące zawroty głowy można połączyć właśnie z gwałtownym spadkiem poziomu TSH? Bo zastanawiam się nad dalszymi badaniami dla mamy, ale jednak wydaje mi się, że kluczowa będzie tutaj właśnie tarczyca.
carboczar

Re: ZAWROTY GŁOWY

Post autor: carboczar »

Wrócić do poprzedniego stosowania i za 10 dni do badania kontrolnego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post