Czy jest ryzyko?

Choroby krwi i układu krwiotwórczego.
RobertK90
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2016, o 05:05

Czy jest ryzyko?

Post autor: RobertK90 »

Witam,
Pracuje w ekipie sprzątające, ostatnio miałem taką sytuację: umylem umywalke i lustro, która była w zaschnietych kroplach krwi, aczkolwiek nie użyłem do tego rękawiczek. Tylko zrobiłem to ręcznikiem papierowym. Nie jestem pewien, ale moja ręka mogła mieć kontakt z tą krwią po tym jak wytarlem ja mokrym ręcznikiem papierowym. Czy tu istnieje ryzyko zakażenia się HIV lub HCV i mam się czym martwić? Czy konieczne jest po tej sytuacji robienie badań na HIV i HCV? Proszę bardzo o odpowiedź.
Meneus

Re: Czy jest ryzyko?

Post autor: Meneus »

RobertK90 pisze:Czy tu istnieje ryzyko zakażenia się HIV lub HCV i mam się czym martwić? Czy konieczne jest po tej sytuacji robienie badań na HIV i HCV?
jeśli nie było ran na dłoniach i nie było bezpośredniego kontaktu krew z krwią to nie ma czym się przejmować.
RobertK90
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2016, o 05:05

Re: Czy jest ryzyko?

Post autor: RobertK90 »

Na dłoniach miałem małe zadrapania... Natomiast saczacych się ran nie miałem. Zaschnieta krew na umywalce była w postaci malutkich kropeczek. Rękę od tych zaschnietych kropeczek krwi oddzielal ręcznik papierowy, którym to właśnie wycieralem, natomiast nie wykluczam, że przez przypadek nie dotknalem któraś częścią dłoni jakiegoś miejsca gdzie zlew był w kropkach tej zaschnietej krwi. Co mam w tym wypadku z zrobić? Nie było ryzyka? Czy trzeba się przebadać?
dimedicus

Re: Czy jest ryzyko?

Post autor: dimedicus »

Nie ma czym się stresować.
RobertK90
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2016, o 05:05

Re: Czy jest ryzyko?

Post autor: RobertK90 »

Czyli nie było tu ryzyka? I nie trzeba się badać?
dimedicus

Re: Czy jest ryzyko?

Post autor: dimedicus »

RobertK90 pisze:nie trzeba się badać?
Nie!
Oczywiście można(każdy pacjent ma takie prawo) się udać do lekarza ogólnego, ale na pewno nie zleci badania.
RobertK90
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2016, o 05:05

Re: Czy jest ryzyko?

Post autor: RobertK90 »

Czyli w moim przypadku nie było realnego ryzyka zakażenia się HIV lub/i HCV?
dimedicus

Re: Czy jest ryzyko?

Post autor: dimedicus »

Nie!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post