noga łydka

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
cmbnjbjf
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 9 sie 2016, o 13:51

noga łydka

Post autor: cmbnjbjf »

Mam rozpoznanie ,,krwiak podudzia lewego, uszkodzenia miesnia płaszkowatego'.

1. mija juz tydzien od wypadku, odczuwam ogromny bol kiedy mam noge skierowana ku dolowi, no podczas chodzenia mimo ze poszkodowana noga nie dotyka nigdy ziemi caly czas stopa uniesiona w gorze , czy to normalne ?

2. lydke mam żólta ,kolor przeszedl mi tez troche do gornej czesci stopy.

3. nie moge wyprostowac nogi w kolanie ani zgiac, dodam ze przez 3 pierwsze dni po wypadku tak nie mialem.
dimedicus

[Link] Rozciąganie mięśnia

Post autor: dimedicus »

W ciągu kilku dni powinno być lepiej.
Proszę stosować specjalistyczną wkładkę do buta, dodatkowo stosować rozciąganie mięśnia płaszczkowatego
W dziale rehabilitacji umieszczam odpowiedni film z pokazem do ćwiczeń
rozciaganie-miesnia-plaszczkowatego-t16577.html
Sądzę że lekarz zlecił też jak postępować farmakologicznie oraz niefarmakologicznie(okłady ciepłe)
Jakie badania wykonano?
cmbnjbjf
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 9 sie 2016, o 13:51

Re: noga łydka

Post autor: cmbnjbjf »

mysle ze wkladke odpuszcze bo jedyny odcinek drogi jaki pokonuje to z pokoju do lazienki ewentualnie kuchni raz dziennie, mam stala ,,opieke'. generalnie noga poszkodowana nigdy nie dotyka ziemi bo wowczas odczuwam przeszywajacy bol jakby mnie prad kopal gdzy noga tez jest stluczona.

zalecono mi masc Ibaxin ja z kolei stosuje Uzarin.
biore clexone strzykawki w brzuch jednak dzisiaj poszlo ostatnie opakowanie, nie wiem czy mam kupic nowa na recepcie mialem tylko 1 opakowanie.
nimesil saszetki przeciwbolowe, jednak nie kupilem tego a bralem przez jakis czas ketonal potem ibuprom zatoki na dzien dzisiejszy nic nie biore bo noge mam ciale w gorze i mnie nie boli.
zalecono mi tez wizyte w poradni orpoedycznej jednak sie tam nie stawilem gdyz w szpitalu nie zostalem wyposazony w kule i specjalistyczny wozek wiec nie chcialem sie katowac a stawienie sie tam byloby dla mnie nie mozliwe ze wzgledu na bol.

wykonano badania USG gdzie stwierdzono obszar odpowiadajacy krwiakowi. wykonano tez przeswietlenie chyba rentgen tego odcinka.

1.czyli co moge robic te cwiczenia jak na filmiku juz od dnia dzisiejszego ? (tydzien po wypadku)

2. mam jeszcze pytanie, czy za okolo rok bede mogl normalnie obciazac tą konczyne biegac, jezdzic na rowerze itd?
dziek iza pomoc
dimedicus

Re: noga łydka

Post autor: dimedicus »

cmbnjbjf pisze:czyli co moge robic te cwiczenia jak na filmiku juz od dnia dzisiejszego ? (tydzien po wypadku)
można ale na początku do pierwszych bóli,nie przesilać
cmbnjbjf pisze:zalecono mi masc Ibaxin ja z kolei stosuje Uzarin.
raczej bym zalecił lioton 1000(wcierać tylko w górę) po części zastapi Clexane
Wskazane też wykonać ponownie usg
cmbnjbjf pisze:mam jeszcze pytanie, czy za okolo rok bede mogl normalnie obciazac tą konczyne biegac, jezdzic na rowerze itd?
dziek iza pomoc
nie wiem jaki jest obecny stan ale uważam że nie powinno byc problemu do tego czasu
Radzę jednak pomyslieć o wizycie w poradni ortopedycznej.
cmbnjbjf
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 9 sie 2016, o 13:51

Re: noga łydka

Post autor: cmbnjbjf »

niedlugo mijaja 3 tygodnie od wypadku stosuje sie do zalecen cwiczen jak w przeslanym filmiku ale nie widze zbytnio poprawy. nie moge w ogole wyprostowac tej nogi a jak staram sie prostowac stope dotykajac ziemi pojawia sie straszny bol lydki. do tego nadal jest twarde w miejscu krwiaka jak kamien i cala zolta lydka. przynajmniej juz mnie nie boli jak nie mam nogi uniesionej w gorze moge miec normalnie spuszczona w dol . czy to normalne?
wizyte w poradni mam dopiero 6 wrzesnia a d otego czasu moze wiele sie wydarzyc
dimedicus

Re: noga łydka

Post autor: dimedicus »

Koniecznie trzeba postarać się o przyśpieszenie badań.
Bardzo dziwne że krwiak nie absorbuje się,trzeba powtórzyć badanie usg.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post