Powstawanie ZEZ-a

Choroby, schorzenia i leczenie oczu.
Witsel195
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2016, o 11:24

Powstawanie ZEZ-a

Post autor: Witsel195 »

Dzięń Dobry
Mam wade wzroku -0.5 i -1.25. Czesto korzystam z okularów np. podczas pracy przy komputerze, podczas wykładów/ćwiczeń, jazdy samochodem. Natomiast jak wychodze z domu się przejść, ide na zakupy, z kolegami na miasto, czy jak przebywam w domu to nie mam na sobie okularów, bo moja wada wzroku nie dostarcza mi takiego dyskomfortu. Natomiast niedawno usłyszałem że z powodu róznowzroczności i nie korzystania ciągłego z okularów może pojawić się ZEZ. To prawda czy mit ???
Po drugie chciałem sie zapytać czy musze nosić ciągle okulary czy tylko jak czuje potrzebe ?? czy nienoszenie ciągłe okularów wiąże się z jakimiś konsekwencjami ??
dimedicus

Re: Powstawanie ZEZ-a

Post autor: dimedicus »

Jeśli oko jest nierówne(przy znacznych różnicach) może wystąpić tzw oko leniwe,może doprowadzić do zeza.
Witsel195 pisze:Po drugie chciałem sie zapytać czy musze nosić ciągle okulary czy tylko jak czuje potrzebe ??
przy takiej wadzie,tylko jak potrzeba
Witsel195 pisze:czy nienoszenie ciągłe okularów wiąże się z jakimiś konsekwencjami ??
jak wyżej czyli nie.
Przy pracach,komputerze,lepiej zakładać.
Witsel195
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2016, o 11:24

Re: Powstawanie ZEZ-a

Post autor: Witsel195 »

Dzieki :)
"Przy pracach" ? Nie wiem co miałeś na myśli ??
Witsel195
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2016, o 11:24

Re: Powstawanie ZEZ-a

Post autor: Witsel195 »

"Przy znacznych róznicach" wiem, że raczej mnie to nie dotyczy, ale jaką różnice można nazwać znaczną ??
dimedicus

Re: Powstawanie ZEZ-a

Post autor: dimedicus »

Witsel195 pisze:"Przy pracach" ? Nie wiem co miałeś na myśli ??
nic pan nie robi w domu,jakieś drobne naprawy?
Witsel195 pisze:ale jaką różnice można nazwać znaczną
np -0,5 do >-2,0
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post