Poprawa ostrości wzroku w AMD

Choroby, schorzenia i leczenie oczu.
admin. med.

Poprawa ostrości wzroku w AMD

Post autor: admin. med. »

Wspólna analiza dwóch równoległych badań fazy III z udziałem pacjentów chorych na neowaskularną postać zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (tzw. wysiękowe AMD) wykazała u pacjentów otrzymujących produkt VEGF Trap-Eye trwałą poprawę ostrości wzroku po dwóch latach obserwacji – poinformowały firmy Bayer HealthCare i Regeneron Pharmaceutical.
Badania VIEW 1 i VIEW 2 potwierdziły, że efekt terapeutyczny obserwowany dla preparatu VEGF Trap-Eye po roku leczenia jest trwały nawet w przypadku stosowania mniejszej liczby iniekcji w drugim roku” – stwierdził dr Kemal Malik, członek Komisji Wykonawczej firmy Bayer HealthCare i główny specjalista medyczny.

U pacjentów otrzymujących preparat VEGF Trap-Eye 2 mg co dwa miesiące stwierdzono poprawę ostrości wzroku podobną jak w grupie ranibizumabu przy średnio pięciu iniekcjach mniej w ciągu dwóch lat. Pacjenci wymagający najbardziej intensywnego leczenia otrzymywali w drugim roku średnio o 1,4 iniekcji mniej w grupie preparatu VEGF Trap-Eye 2 mg podawanego co dwa miesiące w porównaniu z grupą ranibizumabu.

Preparat VEGF Trap-Eye 2 mg podawany w schemacie co osiem tygodni został niedawno dopuszczony do obrotu przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (FDA). W pierwszej połowie 2011 roku firma Bayer złożyła wniosek o pozwolenie na dopuszczenie leku do obrotu w Europie.
Załączniki
okulista-ostrosc-widzenia.jpg
okulista-ostrosc-widzenia.jpg (95.38 KiB) Przejrzano 745 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post