Czy w tej sytuacji potrzebne sa leki?

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
Nataliaaa2
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 61
Rejestracja: 28 kwie 2016, o 08:35

Czy w tej sytuacji potrzebne sa leki?

Post autor: Nataliaaa2 »

Witam,
Pisze o problemie moich rodzicow. Mama (72l) miala bardzo ciezkie zycie z tata(79l). Teraz na stare lata musi sie nim zajmowac, bo ledno chodzi i ma wiele chorob. Musi go myc i dbac, a on jej nie odwdziecza sie tylko wporwadza w depresje. Są ciagłe kłótnie, a mama wtedy caly dzien wszystko bardzo przezywa. Bardzo slabo spi. Jest klebkiem nerwow. Ostatnio czesto zapomina portfela w sklepie... jest roztargniona i tez bardzo klotliwa. Nie mozemy jej pomoc na na co dzien. Ostatnio zaczyna mowic, ze nie daje rady i wspomina o samobojstwie. Widze, że ona prosi o pomoc. Jedyne co przychodzi mi do glowy, to moze jakies leki na uspokojenie, depresje? Czy mama powinna udac sie z tym do lekarza rodzinnego? Czy sa leki, ktore ja wycisza i pomoga to wszystko przetrwac? Co jeszcze moge zrobic? Nie chce stracic mamy, a jestem bezsilna.
Prosze, błagam o jakakolwiek wskazówke.
dimedicus

Re: Czy w tej sytuacji potrzebne sa leki?

Post autor: dimedicus »

Mam popada w nerwicę, czy tylko? tego tu nie ocenimy. Radzę podejść do lek rodzinnego.Oczywiście są lek odpowiednie do tego stanu.
Sądzę, że może być też leczenie psychiatryczne(przynajmniej konsultacja) a może wystarczy tylko psycholog. Może też wystarczy wdrożyć leki dla taty aby mama odzyskała spokój.
W każdym razie trzeba się udać do lek rodzinnego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post