bol pieczenie cewki moczowej krocza i odbytu

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
lukaniu2102
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 5 lip 2016, o 12:45

Re: bol pieczenie cewki moczowej krocza i odbytu

Post autor: lukaniu2102 »

Witam mija 3 tydzień biorę ten argumentów oczywiście pod to osłonę żadnej poprawy dalej ból pieczecie cholernie palace parcia na pęcherz 0poprawy dodam że dodatkowo objawy nasilenia się po prysznicu nawet jak jest to sama woda bez żelu proszę o PODPOWIEDŹ co może dawać takie objawy??
dimedicus

Re: bol pieczenie cewki moczowej krocza i odbytu

Post autor: dimedicus »

Ja bym zlecił ponowne badania moczu oraz usg,badanie prostaty.
Jeśli jest stan zapalny infekcja stercza,to leczenie jest bardzo trudne i czasochłonne,niestety b.trudne do leczenia
lukaniu2102
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 5 lip 2016, o 12:45

Re: bol pieczenie cewki moczowej krocza i odbytu

Post autor: lukaniu2102 »

zrobie badanie moczu na weekendzie i odrazu na forum napisze jego wynik 3 tydzien biore 2x1 augumentin wedlug wlasnie antybiogramu na noc 1x1 Doxar 2 do tego suplemnty supradyn i prostadyn poprawy wlasnie najgorzej ze zadnej masa badan u mnie nic poza tym cholernym enteroccosuem facelis nie wykazaly (jak wspominalem wczesniej to wszystko po sexie ze stala partnerka sie zaczelo mimio ze u niej tez nic nie wyszlo poza rzesitkiem 2 miesce temu ale bralsimy tynidazol i macromax u niej tego rzesitka juz wogole nie ma od dawana i robila badania niema nic a nic czysto u mnie wymaz na rzesitka nigdy go nie wykazal i dltego to mnie tak dziwi co jest grane )
lukaniu2102
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 5 lip 2016, o 12:45

Re: bol pieczenie cewki moczowej krocza i odbytu

Post autor: lukaniu2102 »

a czy przy rzesitku bylo by mozliwe ze wlasnie po prysznicu gdzie cewka ma kontakt z woda te objawy jeszcze bardziej sie nasilaja?
lukaniu2102
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 5 lip 2016, o 12:45

Re: bol pieczenie cewki moczowej krocza i odbytu

Post autor: lukaniu2102 »

Chodzi mi o to że zwykly codzienny prysznic potęguje to pieczenie właśnie w okolicach cewki i odbytu wtedy to palenie jest bardzo ale to bardzo mocne
dimedicus

Re: bol pieczenie cewki moczowej krocza i odbytu

Post autor: dimedicus »

Woda zapewne jest chlorowana stąd moga powodować takie objawy,bywa że sama woda też powoduje objawy jak opisano,dlatego lepiej stosować żele do higieny intymnej
lukaniu2102
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 5 lip 2016, o 12:45

Re: bol pieczenie cewki moczowej krocza i odbytu

Post autor: lukaniu2102 »

badzo mnie martwi ze wlasnie doszly inne objwy ktorych wczesniej nie bylo tzn wystryski sa bardzo palace po oddaniu stolca tez pieklo i te prysznice wszsykite te rzeczy dodatkowo poteguje pieczenie cewki wizyte u urologa mam w srode jutro ten mocz zrobie leki sie skonczylo przez 21 dni przyjmowlem wszystko wedlug zalecen ale zamist lepeij jest duzo gorzej
dimedicus

Re: bol pieczenie cewki moczowej krocza i odbytu

Post autor: dimedicus »

Jest zdecydowanie stan zapalny i infekcyjny.
proponuje wykonanie testu 4 szklanek Mearesa-Stameya
lukaniu2102
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 5 lip 2016, o 12:45

Re: bol pieczenie cewki moczowej krocza i odbytu

Post autor: lukaniu2102 »

Na czym ten test polega?co trzeba zrobić?
dimedicus

Re: bol pieczenie cewki moczowej krocza i odbytu

Post autor: dimedicus »

Klasyczny test 4 szklanek Mearesa-Stameya. Polega na wykonaniu badania ogólnego i posiewu moczu z czterech porcji:

1) początkowe 5-10 ml moczu,
2) środkowy strumień moczu,
3) wydzielina stercza uzyskana w wyniku masażu stercza,
4) 2-3 ml moczu pobranego z początkowego strumienia zaraz po masażu stercza. Pierwsza porcja reprezentuje florę cewki moczowej, druga porcja to mocz z pęcherza, porcje 3. i 4. zawierają florę stercza. Aby łatwiej uzyskać wydzielinę stercza do badania, należy zalecić pacjentowi rozluźnić zwieracze na granicy popuszczania moczu.

Kategorię II (przewlekłe bakteryjne zapalenie stercza) można rozpoznać, jeśli w próbkach 3. i 4. jest co najmniej 10 razy więcej bakterii niż w próbkach moczu z cewki i z pęcherza moczowego, oczywiście po wcześniejszym wykluczeniu zakażenia pęcherza.

Kategorię IIIa (przewlekłe niebakteryjne zapalenie stercza) rozpoznajemy, jeśli w próbce 3. i 4. stwierdza się leukocyturię (>5-10 leukocytów w polu widzenia). Zdaniem niektórych autorów rozróżnienie między kategorią IIIa i IIIb nie ma znaczenia dla leczenia i prognozy. W większości przypadków wystarczające jest wykonanie prostszego testu:
Test 2 szklanek polega na pobraniu do badań moczu przed masażem i po masażu stercza. W ponad 90% wyniki obu testów są zbieżne. UWAGA: Klasyfikacje Dracha i NIH opierają się na klasycznym badaniu mikrobiologicznym. Wykrycie w wydzielinie stercza lub w moczu po masażu stercza zwiększonej ilości bakterii atypowych lub bakterii stanowiących florę cewki moczowej, tj. Chlamydiae, Corynebacterium, Bacteroides, Staphylococci, Streptococcus sp., nie stanowi podstawy do rozpoznania kategorii II, lecz do rozpoznania kategorii III.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post