Bolesny guzek na szyi

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
kor
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2015, o 19:51

Bolesny guzek na szyi

Post autor: kor »

Witam, mam problem z "Czymś" na szyi. Zacznę od początku. A więc miałem małego jakby guzka z tyłu szyi, takie małe twarde, w ogóle nie bolało. Miałem to przez parę lat, i jakoś się w to nie wczuwałem, jednak jakieś dwa tygodnie temu pary razy to mocniej nacisnąłem, nie wiem co mnie podkusiło. I od tego czasu przez tydzień zaczęło to rosnąć, i bardzo boleć. Później przestało rosnąć od jakichś 3 dni, i teraz zostało tam taka gula z czymś czuję płynnym w środku - na ob koło jest dość twarda obwódka w środku coś miękkiego - podejrzewam że to ropa albo woda. Teraz mam pytanie, bo zastanawiam się nad przebiciem tego, dziś jest piątek nie mam do jakiego dermatologa się udać, a boje się, że jak to stanie się twarde to już tak mi zostanie. Gdy byłem u lekarza rodzinnego przed tym jak stało się to "miekkie", lekarz powiedział że to prawdopodobnie węzeł chłonny i przepisał antybiotyk - oczywiście stosuje się do tego, ale bardzo zastanawiam się nad przebiciem. Co myślicie o tym?
dimedicus

Re: coś duże na szyi

Post autor: dimedicus »

Czy jest możliwe dołączyć zdjęcie?
Podejrzewam kaszak.
kor
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2015, o 19:51

Re: coś duże na szyi

Post autor: kor »

Tutaj dodaje zdjęcie, jeśli to kaszak, to to dobry pomysł aby go przebić?
dimedicus

Re: coś duże na szyi

Post autor: dimedicus »

Nie radzę samemu przekłuwać, mogą powstać znacznie gorsze komplikacje, to powinien zrobić chirurg. Jeśli to jest kaszak(a zdjęcie nie oddaje wyglądu) to trzeba będzie naciąć i oczyścić i raczej może się nie obejść bez zszycia.
Na dziś radzę stosować okłady z maści ichtiolowej a po niedzieli do lekarza
kor
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2015, o 19:51

Re: coś duże na szyi

Post autor: kor »

Bardzo dziękuje za pomoc, i poradę żeby tego nie przebijać, miałeś rację, dziś rozmawiałem z znajomym lekarzem i powiedział to samo co napisałeś w poście. Dzięki jeszcze raz, i pozdrawiam : )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post