[Link] Nieśmiałość jak z tym walczyć?

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
admin. med.

[Link] Nieśmiałość jak z tym walczyć?

Post autor: admin. med. »

Nieśmiałość
Jak z tym walczyć???
*Wychodź z domu.Nie odrzucaj zaproszeń z obawy że sobie nie poradzisz,wśród ludzi.Jeśli ktoś cię zaprasza,to znaczy,że lubi twoje towarzystwo.
*Znajdź czas na pomaganie innym.Jeśli skupisz się na tym,że ktoś potrzebuje twojej pomocy,ważniejsze staną się problemy innych niż twoja nieśmiałość.
*Naucz się inaczej reagować na odrzucenie.Zawsze przecież morze się zdarzyć,że ktoś nie będzie miał ochoty z tobą rozmawiać właśnie w tej chwili lub nie zareaguje na twoją próbę nawiązania kontaktu.Zamiast obwiniać się o to że koleżanki ignorują twoje:”co słychać”pomyśl”to jest ich prywatna rozmowa”,”mają zły humor”,”one są nieprzyjemne i nikt ich nie lubi”.Poszukaj sobie innego towarzystwa.
*Wyznaczaj sobie realistyczne cele.Nie oczekuj od siebie za wiele ale obiecaj sobie,że pójdziesz na imprezę i porozmawiasz z koleżankami.Przemyśl na jakie tematy chcesz rozmawiać i o co chcesz zapytać.
*Zostań ekspertem w jakiejś dziedzinie.Ważne abyś miał poczucie że znasz się na tym i inni mogą się od ciebie wiele dowiedzieć.Czytaj gazety,słuchaj radia czy TV.Orientuj się w tym co się dzieje,to najczęściej tematy pogawędek towarzyskich,więc dobrze jeśli będzie się można włączyć w rozmowę.
*Zapisz sobie ze 2-3 historie które ostatni ci się przydarzyły lub słyszałaś od innych.opowiedz je sobie lub bliskiej osobie.Po takim treningu,łatwiej ci będzie przedstawić innym.Unikaj trudnych zwrotów,których inni mogą niezrozumień.
*Sięgnij po poradnik dla nieśmiałych
Nieśmiałość Co to jest Jak sobie z nią radzić
Autor: Philip George Zimbardo
Link: niesmialosc-co-to-jest-jak-sobie-z-nia- ... 17996.html
Pamiętaj że najważniejsze są motywacje do zmiany swoich nieśmiałych zachowań.Nie ma cudownych środków na błyskawiczne poradzenie sobie z tą kłopotliwą nieśmiałością.Ale dzięki konsekwencji stosowania metody małych kroków,możliwe jest opuszczenie murów zbudowanych przez nieśmiałość.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post