Powiększony wezeł chłonny na szyi z prawej strony.

Choroby nowotworowe, ich rozpoznawanie oraz leczenie.
airoma
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2015, o 14:37

Powiększony wezeł chłonny na szyi z prawej strony.

Post autor: airoma »

Witam,
chcialam zapytac jaka przyczyna moze byc powiekszony moj wezel chlonny szyjny(prawa strona),jest on ruchomy
moge Go przytrzymac tak ze robi sie guzek tak jakby zewnterzny,przy dotyku mysle ze ma ok 2cm..

prosze o jakas porade!!!!
Z Gory serdeczne dziekuje...
P.S. ostatnio zauwazylam ze z lewej strony rosnie mi podobny tylko jak narazie jest mniejszy!
jeszcze raz Dziekuje
dimedicus

Re: Powiększony wezeł chłonny na szyi z prawej strony.

Post autor: dimedicus »

Czy należy rozumieć że tej wielkość zmiana nie była diagnozowana???
Jak jest pewność że jest,to węzeł chłonny a nie inna zmiana.
Powiększone węzły szyi mogą się wywodzić ze stanów limfadenopatii,czyli stanów zapalnych:zmian w płucach,wszelkie zmiany typu:bakteryjnego,wirusowego czy grzybiczego a które mogą się wywodzić z zębów,nosa,ucha,zatok itd.Czy wykonano badanie krwi z rozmazem?
airoma
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2015, o 14:37

Re: Powiększony wezeł chłonny na szyi z prawej strony.

Post autor: airoma »

dokładnie jest tak ze nie poszłam nigdy z tym bo w sumie zapominałam,ale ostatnio przeraziło mnie to ze z lewej strony tez mi rośnie.

jutro mam zamiar iść i zobaczymy co się okaże.
wiem a raczej myślę ze to nie jest od zębów bo mam raczej zdrowe bo ostatnio tzn dwa miesiące temu zakończyłam leczyć
a wiec na dzień dzisiejszy ze stomatologia u mnie ok.

ale czy to normalne ze z drugiej strony tez zaczyna rosnąc (węzeł chłonny)??
a co do badania krwi to nie miałam robionych badan.
jutro idę z samego rana,lecz obawiam się ponie waz jestem w Uk.a tu to różnie jest z tymi lekarzami.

Dziękuje Bardzo za odpowiedz
dimedicus

Re: Powiększony wezeł chłonny na szyi z prawej strony.

Post autor: dimedicus »

Proszę bezwzględnie wykonać badania krwi oraz usg.Będzie konieczny antybiotyk.,tak duże węzły są już wskazaniem do biopsji.Mogą z każdej strony wystąpić
airoma
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2015, o 14:37

Re: Powiększony wezeł chłonny na szyi z prawej strony.

Post autor: airoma »

Witam.
wrocilam kilka godz temu od lekarza hmm jestem szczerze zaskoczona podejsciem do pacjenta w tutejszym leczeniu.
powiedzialam ze rok temu wyczulam u siebie(wezla chlonnego) lecz ten lekarz powiedzail mi ze nic nie czuje i dopiero jak JA mu Go pokazalam powiedzial ze faktycznie cos czuje ale to nic!!!!!!
a jak powiedzialam ze chcialabym prosi o zrobienie krwi to powiedzial po co mi jak mialam robiona dwa lata temu!!!
a wiec Ja juz sama nie rozumiem!
co powinnam zrobic?
zaznaczam ten fakt ze nie ma mnie w Polsce aktulanie przebywam w Szkocji...
prosze o jakas rade.
dimedicus

Re: Powiększony wezeł chłonny na szyi z prawej strony.

Post autor: dimedicus »

Niestety nie pierwszy raz piszą uczestnicy forum o takich problemach,również w innych krajach.Pozostaje niestety wykonać badanie krwi z rozmazem we własnym zakresie lub wykonać usg tych miejsc.Czy występują inne objawy,temperatura,poty nocne,osłabienie,bóle?Bez badania nie można ocenić,mogą to być tłuszczaki.
airoma
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2015, o 14:37

Re: Powiększony wezeł chłonny na szyi z prawej strony.

Post autor: airoma »

tak tak wiem napewno gdzie bede probowala sie udac a co do innych objawow to mysle ze jako tako nie mam.czasem jestem lekko oslabiona robi mi sie ciemno przed oczami ale to jest krotko sekundowe,zauwazylam tez ze zbyt szybko sie mecze i odczuwam czesto bole glowy ....co do temperatury nie mam, mam 36. wiec jest wporzadku.
nie wiem czy to jest wazne ale z tylu na karku po lewej stronie mam okolo 3 takich kuleczek polozonych blisko siebie.
dimedicus

Re: Powiększony wezeł chłonny na szyi z prawej strony.

Post autor: dimedicus »

Jest osłabienie ale może wynikać też problem tarczycy(badanie TSH krwi) jednak zastanawiam się czy czasem nie występują tłuszczaki czy włókniaki mnogie.Radze jednak zrobić usg i badanie krwi wówczas ocenimy co się dzieje.Bez tego nie powiem co sie dzieje i jakie są rokowania.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post