Niedoczulica prawej strony twarzy

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
jater2
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2016, o 18:36

Niedoczulica prawej strony twarzy

Post autor: jater2 »

Witam!
Od trzech miesięcy nie czuję prawej strony twarzy. Od dolnej i górnej wargi,w kierunku policzka. Prawa strona jest lekko spuchnięta.Mam wrażenie jakbym dostała zastrzyk znieczulający od stomatologa.
Byłam u internisty-podejrzenie o zapalenie nerwu trójdzielnego. Dostałam amizepin. Nie pomagał. Następnym specjalistą był stomatolog- zdjęcie panoramiczne nic nie wykazało,zęby wszystkie zdrowe.
Potem był Laryngolog- również wszystko w porządku. Neurolog zaproponował mi TK kości skroniowej i RM głowy.Badanie neurologiczne również w porządku.
RM głowy-"w granicach normy obraz mózgowia. Widoczne są zmiany zapalne z poziomami płynu w prawej zatoce czołowej i prawobocznej części zatoki klinowej z niemal całkowitą bezpowietrznością,mniejsze w prawej zatoce szczękowej, w sitowiu umiarkowane obustronne"
TK kosci skroniowych-"Ucho prawe-kanał nerwu twarzowego w normie. Ucho lewe- kanał nerwu twarzowego w normie. W zakresie badania widoczne są przewlekłe zmiany zapalne, z całkowitą bezpowietrznością prawej zatoki klinowej, której światło wypełnione jest przez częściowo hiperdensyjną treść-obraz może odpowiadać grzybiczej etiologii zmian zapalnych. Ponadto widoczne jest pogrubienie błony śluzowej ścian prawej zatoki szczękowej oraz lewej zatoki klinowej."Poszłam do laryngologa dostałam Orungal. W dalszym ciągu źle się czuję,twardy policzek, nie czuję go. Choruję na Zesp.Sjoegrena z objawem Reynolda. Biorę Plaquenil, może ta choroba ma coś wspólnego z tą niedoczulicą.
W międzyczasie reumatolog zlecił okresowe badania.Morfologia ok,oprócz MONO 10.880%(0.000-9.000%),BASO 1.848%(0.000-1.500%),RDW 10.99%(11.50-14.50%),MPV 6.28fl(7.50-11.00fl).Wizytę do reumatologa mam w X/16.
Nie wiem do jakiego lekarza powinnam się teraz udać,żeby mi pomógł. Proszę o pomoc co dalej,(może jeszcze jakieś badania zrobić i dopiero udać się do lekarza) będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
dimedicus

Re: Niedoczulica prawej strony twarzy

Post autor: dimedicus »

diagnostykę oraz leczenie powinien prowadzić neurolog,podejrzewam porażenie nerwu twarzowego
Podane choroby nie sa przyczyna podanych objawów
Nie wykluczam że przyczyną może być problem z zatokami,chociaż mało prawdopodobne
jater2
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2016, o 18:36

Re: Niedoczulica prawej strony twarzy

Post autor: jater2 »

Dziękuję za odpowiedż.
Czwarty miesiąc nie czuję prawej strony twarzy,lekko spuchnięta jest.Nie czuję zębów górnej i dolnej szczęki po tej stronie. Przy mówieniu lub jedzeniu przygryzam policzek. Jest to bardzo bolesne. Byłam u laryngologa- powiedział że to nie ma nic wspólnego z zatokami.Mam sobie masować policzek. Poszłam do neurologa- odesłała mnie do laryngologa gdyż to powinien on leczyć.
Chyba muszę z tym żyć bo nikt mi nie pomoże. Zaznaczam że zmieniłam lekarzy na innych, gdyż u tamtych byłam po dwa razy i prawie to samo mówili.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post