ostre zapalenie trzustki

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
siemas99
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 2 wrz 2016, o 09:59

ostre zapalenie trzustki

Post autor: siemas99 »

witam wszystkich forumowiczów. wiem, że są różne fora i strony podejmujące tematykę diety ale chciałbym bardzo poznać waszą opinię. otóż lekarz wyjaśnił mi jak się odżywiać po wyjściu ze szpitala. jetem załamany po prostu. wiem o co chodzi w diecie w 1 i 2 miesiącu po ostrym zapaleniu trzustki. moje pytanie brzmi co dalej? czy po tych dwóch etapach żywieniowych z czasem będę mógł, że tak to ujmę "zdrowo się odżywiać"? systematycznie zwiększać wartość energetyczną posiłków.mam tu na myśli odżywianie pod kontem sportu. odpowiednio zbilansowana zdrowa dieta.normalnej wielkości posiłki bogate w białko i węglowodany.
zdaję sobie sprawę ,że czasy tłuszczu, grilla i kebapu się skończyły.
dodam, że w szpitalu byłem 7 dni, nic nie trzeba było wycinać i lekarz był zadowolony z przebiegu leczenia.
z góry dzięki
Meneus

Re: ostre zapalenie trzustki

Post autor: Meneus »

Z opisu wynika,że przeszedł pan ten stan OZP,w takim przypadku jest możliwe całkowite wyleczenie,obecnie wskazane stosowanie leczenia preparatami enzymów trzustkowych,nie znając całości zakładam że minimum 6-8 miesięcy max do 12,jak najbardziej dieta
Więc jest duża szansa powrotu do normalności
siemas99 pisze:mam tu na myśli odżywianie pod kontem sportu.
badanie kontrolne wykonane w kilka miesięcy po leczeniu pozwoli ocenić czy nie ma powikłań po przebytym OZT,jeśli nie nie będzie problemu z powrotem do sportu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post