Kłucie w sercu i wysokie ciśnienie

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
milenaA
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2015, o 14:52

Kłucie w sercu i wysokie ciśnienie

Post autor: milenaA »

Mam 26 lat. Od niedawna mam kłucia w sercu, przyśpieszony rytm serca i robi mi się duszno. Przeważnie zdarza się to wieczorem. Dzisiaj źle się czuję. Kiedy zmierzyłam ciśnienie to miałam 162/69 drugi raz 182/76. Nie zdarza się to bardzo często, że tak źle się czuję. Czasami czuję samo kłucie a ciśnienie jest w normie. Nie wiem co w takiej sytuacji robić. Bardzo proszę o odpowiedź.
carboczar

Re: Kłucie w sercu i wysokie ciśnienie

Post autor: carboczar »

Czy są jakieś przyczyny wzrostu ciśnienia?Czy prowadzi pani zapis ciśnienia dziennego(4-5 x dn)Czy występują jakieś choroby,stresy,nerwica,przemęczenie,choroby urologiczne,kardiologiczne,endokrynologiczne?
milenaA
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2015, o 14:52

Re: Kłucie w sercu i wysokie ciśnienie

Post autor: milenaA »

Nie wiem czy przyczyną może być kawa. Zauważyłam już pare razy, że kiedy wypiję kubek kawy lub napój energetyczny to nie czuję się zbyt dobrze. Ograniczyłam picie kawy. Piję czasami od święta a napoi energetycznych nie piję wcale, bo po nich natychmiast czuję się źle. Wczoraj o ok. 16 wypiłam kawę, ale dopiero wieczorem czułam kłucie w sercu. Nie prowadzę zapisu ciśnienia dziennego i nie jestem na nic chora( nigdy nie robiłam żadnych badań bo zawsze dobrze się czułam). Czasami mam stresy a czy mam nerwicę to nie wiem. Często chodzę późno spać, ale nie czuję się przemęczona. Dzisiaj w nocy nie mogłam spać. Cały czas czuję kłucie, ale teraz mam ciśnienie w normie. Do lekarza pójdę dopiero jutro bo dzisiaj w Irlandii jest bank holiday.
carboczar

Re: Kłucie w sercu i wysokie ciśnienie

Post autor: carboczar »

Sądzę ,że bez wizyty u lekarza się nie obejdzie i wykonanie badań podstawowych(krew,mocz i ekg)Tych wszelkich napoi radzę nie pić a kawy po południu też nie(jeśli to do południa)Być może jest to tylko nerwica ale po badaniu będzie można ocenić co się dzieje.
milenaA
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2015, o 14:52

Re: Kłucie w sercu i wysokie ciśnienie

Post autor: milenaA »

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post