Odwarstwienie siatkówki i sport

Choroby, schorzenia i leczenie oczu.
Mateusz123
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 21:09

Odwarstwienie siatkówki i sport

Post autor: Mateusz123 »

Witam, ze względu na dużą wadę wzroku (-7D) grozi mi odwarstwienie siatkówki. Jako, że sporty siłowe to moja pasja z której trudno mi zrezygnować pytam, czy jest możliwość zabezpieczenia oka przed możliwością odwarstwienia się siatkówki w trakcie wysiłku, ewentualnie czy jest jakaś operacja, która tą część oka wzmocni. Dużo już osiągnąłem i szkoda mi tego czasu, ponadto chcę zachować zdrowie i sprawność fizyczną, wysportowaną sylwetkę (kompleksy), to uczucie gdy po wysiłku zalewają mnie endorfiny. Jeśli już nie siłownia czy kalistenika, to jaki sport, który naprawdę mnie zmęczy. a będzie bezpieczny, mogę uprawiać?
PS
Czy podciąganie się na drążku i pompki są w moim przypadku niebezpieczne? Podczas wykonywania tych ćwiczeń nie czuję dużego ciśnienia w oku
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2016, o 21:20 przez Mateusz123, łącznie zmieniany 1 raz.
Meneus

Re: Odwarstwienie siatkówki i sport

Post autor: Meneus »

Każdy sport wysiłkowy odpada i jest predysponowaniem w kierunku pogorszenia stanu,podnoszenie się jest zabronione o ile jest to wiele razy podnoszenia sie 3-4 wystarczą,wszystkie ćwiczenia siłowe związane z pochyleniem,kiedy głowa jest w dole,pozostałe ćwiczenia nie są zabronione,z zastrzeżeniem jeśli będziemy odczuwać nieprawidłowości(np ból) przerywamy,prawidłowy oddech,przerwy miedzy blokami ćwiczeń.
Mateusz123
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 21:09

Re: Odwarstwienie siatkówki i sport

Post autor: Mateusz123 »

Dzięki za odpowiedź
Czyli pompki odpadają?
Mam 17 lat, czy kiedy przestanę rosnąć problem ustąpi? Może jest jakiś zabieg chirurgiczny, który wzmocni moje oko i uniemożliwi odwarstwienie?
dimedicus

Re: Odwarstwienie siatkówki i sport

Post autor: dimedicus »

Wszystko zależy od stopnia zmian,w tych mniejszych wystarczy prosty zabieg laboratoryjny ale trudniejszych już konieczne są zabiegi chirurgiczne.Tak, że koniecznie proszę skontaktować się z okulistą, który oceni stan. I zdecyduje jakie wdrożyć leczenie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post