Szczepionka przeciwko grypie na sezon 2016/2017

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
admin. med.

Szczepionka przeciwko grypie na sezon 2016/2017

Post autor: admin. med. »

Wrzesień to czas przygotowań do sezonu zachorowań na grypę, a na rynku pojawiają się w sprzedaży szczepionki o corocznie aktualizowanym składzie. W tegorocznej szczepionce pojawią się dwa nowe szczepy wirusa grypy.

Grypa i jej powikłania szczególnie groźne są dla osób z grup ryzyka, do których zaliczamy osoby chorujące przewlekle, dzieci, seniorów oraz kobiety w ciąży. Jednak zachorować może każdy; nawet 33% przypadków zakażeń wirusem grypy przebiega bezobjawowo.

Oznacza to, że nie zdając sobie sprawy z choroby, możemy być źródłem zagrożenia dla naszych najbliższych. Dlatego warto zapobiegać - podkreślają specjaliści.

- Coroczne szczepienia uodporniają nasz organizm na wszystkie występujące w szczepionce typy wirusa grypy. Regularne szczepienie chroni w szczególności przed groźnymi dla zdrowia i życia powikłanymi grypowymi - zaznacza prof. Adam Antczak, przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

Grypa jest bardzo często lekceważona przez pacjentów. Szczepienia pozwalają uniknąć kosztów związanych z leczeniem grypy i jej powikłań oraz zmniejszyć ryzyko zgonu z powodu powikłań pogrypowych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post