Diclofenacum Fastum żel w leczeniu bólu

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Diclofenacum Fastum żel w leczeniu bólu

Post autor: admin. med. »

Żel do miejscowego stosowania – produkt leczniczy Diclofenacum Fastum zawiera diklofenak sodowy. Ta substancja czynna zaliczana jest do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, polecana w objawowym leczeniu bólu.

Skład:
Substancja czynna – diklofenak sodowy; substancje pomocnicze: trolamina, kokozylokaprylolapronian, makrogolu eter cetostearylowy, alkohol izopropylowy, karbomer, glikol propylenowy, parafina, kompozycja zapachowa, woda oczyszczona.

Działanie:
W jednym gramie żelu Diclofenacum Fastum znajduje się 10mg diklofenaku sodowego. Jako niesteroidowy lek przeciwzapalny wykazuje on działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwobrzękowe. Dodatkowo żel natychmiastowo przynosi ulgę, chłodząc i kojąc skórę.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Diclofenacum Fastum żel wskazany do krótkotrwałego stosowania u młodzieży powyżej 14. roku życia w objawowym, miejscowym leczeniu bólu w przypadku ostrych nadwerężeń, skręceń oraz stłuczeń będących wynikiem tępych urazów. Wskazany dla dorosłych do stosowania w objawowym, miejscowym leczeniu zapalenia i bólu przy urazach więzadeł, ścięgien, stawów i mięśni (skręcenia, stłuczenia, nadwerężenia), a także w ograniczonych postaciach stanów zapalnych tkanek miękkich lub przy łagodnej postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Podczas stosowania żelu oraz przez kolejne dwa tygodnie po zakończeniu leczenia nie wolno się opalać ani korzystać z solarium. Żel nie nadaje się do stosowania na dużych powierzchniach skóry oraz do długotrwałego stosowania.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą, a także na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować u osób, u których po zastosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występują takie objawy jak: napady astmy, pokrzywka, ostre zapalenie błony śluzowej nosa. Nie stosować u dzieci oraz młodzieży poniżej 14. roku życia, a także u kobiet w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować na wypryski, skaleczenia lub otwarte rany.

Dawkowanie:
W przypadku, gdy lekarz nie zaleci specjalnego dawkowania, należy postępować według wskazówek zawartych w ulotce. Niewielką ilość żelu należy rozprowadzić w miejscu bólu, z reguły zaleca się stosować 2-4g produktu, czyli pasek o długości 4-8cm, taką ilością można posmarować powierzchnię skóry o wielkości 400-800cm2. Żel należy stosować 3-4 razy na dobę. Po aplikacji leku należy dokładnie umyć dłonie. Leczenie bez konsultacji z lekarzem nie powinno trwać dłużej niż 7 dni (dzieci powyżej 14. roku życia) lub 14 dni (dorośli), przy czym po 7 dniach bez poprawy zaleca się konsultację z lekarzem.
Załączniki
Diclofenacum-Fastum-zel.jpg
Diclofenacum-Fastum-zel.jpg (7.68 KiB) Przejrzano 713 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post