Podwyższone Alat i Aspat

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
KarolinaW
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 6 wrz 2016, o 11:53

Podwyższone Alat i Aspat

Post autor: KarolinaW »

Witam.

Od pewnego czasu bardzo wypadają mi włosy, bez powodu robią mi się siniaki na nogach i pękają naczyńka. Byłam u lekarza POZ, z badań które robiłam wyszło: morfologia ok, crp i ob ok, mocz- białko w moczu, przy powtórce badania mocz ok, alat 117, powtórzone badania dały kolejno: alat: 66 i 54 a aspat 37. Wzw B negatywne, Wzw C negatywne. Żelazo: 70, co mnie zdziwiło bo zwykle wychodziło albo 20 albo 180. Jutro znow na badania alat i aspat. Pomóżcie, bo mój rodzinny już nie ma pomysłu;
dimedicus

Re: Podwyższone Alat i Aspat

Post autor: dimedicus »

Przyczyną może być autoimmunologiczne zapalenie wątroby lub problemy z tarczycą.
A jak wyszedł cukier?
KarolinaW
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 6 wrz 2016, o 11:53

Re: Podwyższone Alat i Aspat

Post autor: KarolinaW »

Cukier wyszedł ok, miałam również robione TSH i również wyszło w normie. Mój rodzinny stwierdził, że coś uszkodziło wątrobę ale mam się nie przejmować, bo robi mi co tydzień badania i wynik Alat spada... Jutro znów idę na badania...
dimedicus

Re: Podwyższone Alat i Aspat

Post autor: dimedicus »

Też uważam że w tym przypadku wystarczy okresowa kontrola.Można włączyć leki regenerujące wątrobę. I następne badanie kontrolne za 6 tygodni
KarolinaW
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 6 wrz 2016, o 11:53

Re: Podwyższone Alat i Aspat

Post autor: KarolinaW »

Witam ponownie.

Robiłam wczoraj powtórne badania, tak jak zalecił mój lekarz rodzinny.
CRP - ok
ALAT - 74
ASPAT-43
mocz: urobilinogen 1+, b.liczne kryształy szczawianów wapnia, b.liczne bakterie

Przy pierwszym badaniu moczu gdy wyszło mi biało w moczu również był urobilinogen 1+ i kryształy szczawianów.
Dziś idę do lekarza z wynikami, ale z tego co mi powiedział to nie bardzo wie co mi dolega...
dimedicus

Re: Podwyższone Alat i Aspat

Post autor: dimedicus »

Jest infekcja bakteryjna układu moczowego i niestety coś z wątrobą,jw zaznaczyłem przeleczyć wątrobę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post