Ćwiczenia z fizjologii ogólnej i fizjologii wysiłku fizyczne

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
admin. med.

Ćwiczenia z fizjologii ogólnej i fizjologii wysiłku fizyczne

Post autor: admin. med. »

Przedstawiamy Szanownym Czytelnikom pozycję przeznaczoną dla studentów wychowania fizycznego oraz tych kierunków studiów, w programie których znalazły się zajęcia z fizjologii oraz fizjologii wysiłku fizycznego. Jest ona efektem pracy zespołu autorów poznańskiej AWF: Zakładów Fizjologii z Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp. i Wydziału Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Skrypt zawiera materiał niezbędny do realizacji ćwiczeń z fizjologii ogólnej człowieka oraz z fizjologii wysiłku fizycznego.

Każdy z przedstawionych tematów składa się z teoretycznego wprowadzenia dotyczącego podstaw realizowanego materiału oraz z części praktycznej, w której znajduje się opis wykonywanych zadań. W zakończeniu każdego z tematów zamieszczono pytania kontrolne służące do oceny poziomu opanowania zagadnień. Ponieważ Autorzy skryptu zakładają, że Czytelnik powinien posiadać szerszą wiedzę teoretyczną z każdego z tematów, dostępną w podręcznikach i innych publikacjach z zakresu fizjologii, stąd każdy temat kończy spis literatury. Klasyczne doświadczenia i próby, które występują w różnych tematach skryptu, dobrze ilustrują ich praktyczne aspekty, umożliwiając lepsze zrozumienie realizowanego materiału. Ich zaletą jest możliwość wykorzystywania także w szkołach, które nie dysponują wystarczającym zapleczem aparaturowym. Skrypt zawiera również zadania realizowane przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu badawczego, które są możliwe do przeprowadzenia w dobrze wyposażonych pracowniach.

Autorzy będą wdzięczni za zgłoszenie uwag dotyczących przedstawionej pracy. W miarę możliwości będą one uwzględnione w kolejnych wydaniach książki.
Załączniki
cwiczenia-z-fizjologii-ogolnej-i-fizjologii-wysilku-fizycznego.jpg
cwiczenia-z-fizjologii-ogolnej-i-fizjologii-wysilku-fizycznego.jpg (9.25 KiB) Przejrzano 632 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post