Cukrzycowa choroba nerek nefropatia cukrzycowa i inne choroby nerek w cukrzycy

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
admin. med.

Cukrzycowa choroba nerek nefropatia cukrzycowa i inne choroby nerek w cukrzycy

Post autor: admin. med. »

Cukrzycowa choroba nerek (nefropatia cukrzycowa) i inne choroby nerek w cukrzycy
Prof. dr hab. n. med. Stanisław Czekalski
Kierownik Katedry i Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W latach 1963–1978 pracował w II Klinice Chorób Wewnętrznych i w Klinice Nefrologii Akademii Medycznej w Poznaniu, uzyskując w 1977 r. stopień naukowy doktora habilitowanego. W latach 1978–1997 kierował Kliniką Endokrynologii, Nadciśnienia Tętniczego i Chorób Przemiany Materii Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Tytuł naukowy profesora uzyskał w 1986 r. W roku akademickim 1994/1995 był profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Paryż VI.
Członek licznych międzynarodowych i krajowych towarzystw naukowych. Wieloletni członek zespołu redakcyjnego Nephrology, Dialysis, Transplantation oraz International Diabetes Monitor, a także licznych krajowych czasopism naukowych. Wiceprezes i prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w latach 1987–1994, wiceprzewodniczący Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego w latach 1998–2004 i od 2007 r. oraz krajowy konsultant medyczny w dziedzinie nefrologii w latach 1999–2005. Członek Komitetu Patofizjologii Klinicznej oraz Komitetu Terapii i Nauk o Leku PAN.
Autor i współautor ponad 300 prac naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz ponad 50 rozdziałów w książkach z dziedziny nefrologii, endokrynologii, diabetologii i nadciśnienia tętniczego.
Załączniki
cukrzycowa-choroba-nerek.gif
cukrzycowa-choroba-nerek.gif (9.32 KiB) Przejrzano 910 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post