Ból kolan

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
Johnson1
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 20 lis 2015, o 15:40

Ból kolan

Post autor: Johnson1 »

Mam 21 lat, od kilku lat dokuczają mi bóle kolan. Pojawiają się one gdy kucam, wtedy z tyłu kolana (w zgięciu) czuję jakbym coś sobie tam wsadził, bo czuję ucisk. Z rana po spania lub po dłuższym siedzeniu gdy wstaję i dynamicznie wyprostuję nogę to następuje strzyknięcie chyba kości i jest jakby ulga w kolanie. W czym może być problem bo wydaję mi się że w tym wieku nie powinno tak być/
dimedicus

Re: Ból kolan

Post autor: dimedicus »

Problem dotyczy jednego kolana czy obu?
Czy z tyłu jest jakieś wybrzuszenie,podwyższona ciepłota tego miejsca,czy w czasie chodzenia też po schodach wystepują trzaski.
Proszę podać wagę,rodzaj pracy,sporty uprawiane.
Johnson1
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 20 lis 2015, o 15:40

Re: Ból kolan

Post autor: Johnson1 »

Obu kolan. Z tyłu kolana nie ma nic takiego, a podczas wchodzenia brak strzelania. Waga - 73kg, praca raczej na stojąco, ale zanim pracowałem, w czasach szkolnych też już miałem ten problem. Przez kilka lat grałem w siatkówkę.
dimedicus

Re: Ból kolan

Post autor: dimedicus »

Sądzę że występują mikrourazy w stawie,radzę wykonać rtg oraz ew dodatkowo usg. Nie wykluczam początków chondromalacji
Johnson1
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 20 lis 2015, o 15:40

Re: Ból kolan

Post autor: Johnson1 »

Czasami również w gdy wstanę to przez jakiś czas czuję jakby kolano było zdrętwiałe, w miejscu nad kolanem.
rafalpono87
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 23 sie 2016, o 09:30

Re: Ból kolan

Post autor: rafalpono87 »

Skontaktuj się ze specjalistą w celu szerszej diagnostyki, a wspomagająco możesz masować biszofitem , gdyż zawiera on dużo magnezu i innych minerałów w swoim składzie. Ja stosowałem Biszofit Połtawski w formie okładów na bolące kolana. Kolana bolą mnie cały czas gdyż pracuję na budowie. Polecam spróbować gdyż na pewno nie zaszkodzi a może pomóc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post