Suche luszcace sie plamy na brzuchu i udach

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
moniaa9989
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2016, o 21:27

Suche luszcace sie plamy na brzuchu i udach

Post autor: moniaa9989 »

itam, piszę ponieważ od jakiegos czasu na moim ciele znajduja sie suche łuszczace białe plamy, pokrywaja one prawie caly tułów, uda oraz pachwiny. Plamy te łuszcza się, nie da sie ich opalić nic nie pomaga w zwalczeniu ich a nieestetycznie wygladają... nie pomagają żadne kremy maści itd. Byłam u dermatologa niestety nie wie co to jest, na pewno nie grzybica, ponieważ miałam robione badania w tym kierunku. Bylam nawet leczona na grzybice pomimo ujemnego wyniku badania. Mialam tez robione dokladnw badania krwi wraz z hormonami, wszystko w porzadku. Bardzo proszę o pomoc jesli ktoś miał z czyms takim do czynienia. W załączniku zdjęcie owych plamek na brzuchu
Załączniki
Plamki 2
Plamki 2
2016-08-30 22.12.31-800x519.jpg (100.97 KiB) Przejrzano 1306 razy
Plamki
Plamki
20160826_164848-600x800.jpg (125.54 KiB) Przejrzano 1306 razy
dimedicus

Re: Suche luszcace sie plamy na brzuchu i udach

Post autor: dimedicus »

Objawy wskazują na łuszczycę
Co robć a więć:
Pić kilka litrów wody dziennie,kąpiel w letniej wodzie,nawilżanie masłem kakaowym(co pozwoli zatrzymywać wodę w naskórku oraz nawilżać naskórek) co drugi dzień peeling ciała,przez 2 tygodnie dalej co 4 dni przez 2 tygodnie i następnie raz na tydzień.Oczywiście na razie "0" słońca i unikać wiatrów
Wdrożyć witaminy β-Karoten,wit.A,E,C,B2,B3,B6 i B7 oraz PP
minerały;cynk,magnez
Wskazane też kąpiele borowinowe
grocholex
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 10:41

Re: Suche luszcace sie plamy na brzuchu i udach

Post autor: grocholex »

To dziwne, że nie zostałaś zdiagnozowana, a gdzie byłaś u dermatologa? Objawy ewidentnie wskazują na łuszczyce, też chorowałem, ale lekarz nie miał wątpliwości co mi jest. Byłem w enel-medzie na Targówku. Wystarczyło leczenie zewnętrzne. Najpierw musiałem stosować jakieś maści z kwasem salicylowym i szare mydło, był też jakiś preparat, nie pamiętam nazwy i nie jestem lekarzem, więc też nie chce wchodzić w szczegóły, ale skoro jeden lekarz nie jest w stanie Ci pomóc idź gdzie indziej – mnie pomogli.
moniaa9989
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2016, o 21:27

Re: Suche luszcace sie plamy na brzuchu i udach

Post autor: moniaa9989 »

Wiem tez mnie dziwi, ze choroba dosyć powszechna a nikt nie potrafi postawic prawidlowej diagnozy... bylam lacznie o 3 dermatologow i ciagle ta sama spiewka: badanie na grzybice, wynik ujemny a mimo to i tak leczenie w tym kierunku...
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post