Jak mam to rozumieć, zniesienie fizjologicznej lordozy

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
czarodziejka373
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 19 gru 2015, o 20:16

Jak mam to rozumieć, zniesienie fizjologicznej lordozy

Post autor: czarodziejka373 »

Stan po discektomii poziomu C6-C7 i stabilizacji międzytrzonowej ( Cervios 7 mm ) - kwiecień 2010.
Stwierdzono zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej na poziomie trzonów C5iC6.
Dehydratacja krążka międzykregowego C5- C5 z niewielkim obniżeniem jego wysokości . Na tym poziomie tylna , szerokopodstawna przepuklina krążka międzykręgowego spłycająca zachyłki boczne , uciskająca worek oponowy i redukująca przednią rezerwę płynową kanału kręgowego .
Rdzeń kręgowy bez zmian .
Przepuklinie towarzyszą osteofity tylno-bocznych krawędzi sąsiadujących trzonów , powodujące ucisk na korzenie nerwowe w kanale .
Trzony kręgowe bez zmian ogniskowych .
Wczoraj odebrałam ten wynik Rezonansu Magnetycznego . Proszę mi powiedzieć czy to znowu oznacza że będę musiała przejść operację , czy da się jej uniknąć ? Czy w takim przypadku mogę wrócić do pracy , jak żyć by nie cierpieć . Badanie to miałam robione ze względu powrotnego lekkiego drętwienia lewej ręki odczuwania w niej ciepłego pieczenia i przy większym wysiłku występujących omdleń . ( czy te omdlenia są związane tym co tu napisane ) Nie wiem czy też powinnam przepisać wynik z poprzedniego rezonansu z przed operacji ?
dimedicus

Re: Jak mam to rozumieć, zniesienie fizjologicznej lordozy

Post autor: dimedicus »

Na podstawie tego wyniku,nie dopuściłbym do pracy(ale dziś różne cuda się zdarzają)Nie znam warunków pracy ale,zmiany w układzie kręgosłupa,jeśli leczenie zachowawcze nie pomoże( a wątpię czy pomoże,za mało informacji i wyników badań dla oceny)są wskazaniem,niestety do zabiegu.Wspomniane omdlenia mogą być wynikające ze zmian w kręgosłupie ale bez wyników badań nie ocenię(tu przyczyn jest wiele)
czarodziejka373
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 19 gru 2015, o 20:16

Re: Jak mam to rozumieć, zniesienie fizjologicznej lordozy

Post autor: czarodziejka373 »

Więc jakie powinny być te wyniki badań ? narazie tylko rezonans miałam zlecony . O pracę dlatego pytam bo do operacji w 2010 r byłam pracownikiem fizycznym . pod koniec 2010 r miałam komisję o przedłużenie renty nie stety przyznano mi tylko 6 miesięcy renty szkoleniowej ( stwierdzono że jako pracownik umysłowy mogę pracować ) . Nie stety od grudnia zaczełam się właśnie źle czuć z tąd ten ostatni rezonans . Jestem teraz w kropce bo właśnie dostałam skierowanie do lekarza medycyny pracy który ma mi pozwolić pracować jako pracownik biurowy ( a ja nawet teraz jak to piszę to czuję się że mi nie wygodnie w tej pozycji nasila się ból i w ręce to dziwne uczucie )
dimedicus

Re: Jak mam to rozumieć, zniesienie fizjologicznej lordozy

Post autor: dimedicus »

Nie mam wpływu na decyzje lekarza.A w dzisiejszych czasach ludzi z ciężkimi urazami,chorobami uznaje się za zdolnych do pracy.Nie do mnie należy decyzja.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post