Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
69karolcia69
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 63
Rejestracja: 26 lut 2016, o 13:20

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Post autor: 69karolcia69 »

Witam. Po siedmiodniowej przerwie odstawilam tabletki anty i moje pytanie jest takie kiedy można się spodziewać pierwszej normalnej miesiączki ? Czy teraz podczas tego pierwszego normalnego miesiąca moga wystąpić jakieś plamienia ? I czy po odstawieniu tabletek zacznę tyc i jeżeli tak to czy jest na to jakaś rada ? Ogólnie podczas brania tabletek trochę przytylam przez zatrzymana wodę w organizmie i teraz mnie zastanawia co się stanie po odstawieniu tabletek ?
dimedicus

Re: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Post autor: dimedicus »

Po pierwsze reakcje po odstawieniu anty. są różne i zależą od organizmu.Zwykle po zakończeniu pełnego wybrania anty, krwawienie powinno się pojawić w ciągu kilku dni do 2 tygodni,mogą występować tzw krwawienie z odstawienia,jednak prosze pamiętać że odstawienie to jest"szok" dla organizmu i reakcje będą różne,później okresy powinny być już normalne ale może też nastąpić rozregulowanie organizmu i taki czas może trwać kilka miesięcy.Wszystko zależy od czasu stosowania anty.też i wieku i cech osobistych.
Nie ma tu reguły że się będzie tyć.
Ruch,normalne odżywianie i regularne.
69karolcia69
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 63
Rejestracja: 26 lut 2016, o 13:20

Re: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Post autor: 69karolcia69 »

Głównie to chodzi mi o to czy fakt ze odstawilam tabletki sam w sobie będzie powodował tycie ? Ponieważ różne opinie słyszałam ze dziewczyny chudly bo schodzila z nich woda i ze tez tyły z przyczyn nie wyjasnionych. Właśnie skończyłam ostatnie krwawienie z odstawienia i teraz pozostaje czekać co się w tym miesiącu wydarzy chociaż przyznam szczerze ze boje się tego miesiąca co mnie moze spotkać.
dimedicus

Re: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Post autor: dimedicus »

69karolcia69 pisze:chodzi mi o to czy fakt ze odstawilam tabletki sam w sobie będzie powodował tycie ?
nie ma reguły, można przytyć a można i schudnąć ale też nic się wagowo nie zmieni.
69karolcia69
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 63
Rejestracja: 26 lut 2016, o 13:20

Re: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Post autor: 69karolcia69 »

Tylko jak uniknąć tego przytycia po odstawieniu ? Zawsze myślałam ze to tabletki hormony powodują tycie ale ze ich odstawienie to jestem w szoku :(
dimedicus

Re: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Post autor: dimedicus »

Ruch,ruch i dieta oraz reżim żywieniowy.
69karolcia69
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 63
Rejestracja: 26 lut 2016, o 13:20

Re: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Post autor: 69karolcia69 »

Czyli rozumiem ze chodzi o to ze po odstawieniu może być większy apetyt i żeby nie przytyc to należy się ograniczać i ruszać ?
dimedicus

Re: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Post autor: dimedicus »

69karolcia69 pisze:ze po odstawieniu może być większy apetyt
nie koniecznie i nie należy tego oczekiwać,to jest takie nakręcanie podświadomości, że musi być.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post