Połóg

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
admin. med.

Połóg

Post autor: admin. med. »

Kilka faktów na temat połogu!
Ile trwa?
Średnio 6-8 tygodni

Zmiany w czasie połogu:
Macica – stopniowo zmniejsza się, wraca do rozmiarów sprzed ciąży około 6 tygodnia połogu.
Szyjka macicy – następuje skrócenie szyjki na skutek skurczów mięśnia macicy.
Pochwa i krocze- ponownie pojawiają się fałdy śluzówki, rozluźnienie pochwy, ewentualne wypadanie macicy powinno zaniknąć do 3 tygodnia.
Drogi moczowe – wracają do pierwotnego stanu od 6 do 8 tygodnia po porodzie, wysiłkowe nietrzymanie moczu znika do 3 tygodnia.
Normalizacja układu sercowo naczyniowego, spadek objętości krwi, hematokrytu, podwyższenie poziomu leukocytów przez kilka dni.

Czy takie objawy są normalne?
- temperatura - pojawia się czasem po porodzie, związana często jest ze stresem, odwodnieniem. Jeśli jednak utrzymuje się przez klika dni – może oznaczać zakażenie.
- ból – związany jest ze skurczami poporodowymi macicy
- dziwny kał – krwisty (1-3 dni) od porodu, śluzowy (4-10 dni), biały (powyżej 10 dnia)

Czy od razu schudnę po porodzie?
Tak! Aczkolwiek nie od razu do poprzedniej masy ciała. Zaraz po porodzie tracisz 5-6 kg. Tygodniowo ok. 2. A teoretycznie do wagi sprzed ciąży powinnaś wrócić w ciągu 6 miesięcy.

_________________
Alevert
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 28 kwie 2016, o 10:29

Re: Połóg

Post autor: Alevert »

Skoro jesteśmy w temacie połogu, to ja moge podrzucić ciekawy artykuł dotyczący nie tylko objawów fizycznych, ale także psychicznych. Trafiłam na niego, gdy byłam chwile przed porodem i starałam się znależć jak najwięcej informacji, które pomogłyby mi jak najlepiej przygotować się do porodu jak i do czasu po porodzie. Do poczytania przy kawie. Reklama niezgodna z regulaminem portalu
ODPOWIEDZ