Dyskomfort w dolnej, prawej części brzucha

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
Karlagial
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2016, o 22:18

Dyskomfort w dolnej, prawej części brzucha

Post autor: Karlagial »

Witam,
Od wielu lat odczuwam dyskomfort w prawej, dolnej części brzucha.
Czasami dyskomfort zanika, czasami jest obecny przez wiele dni, czasami przeradza się w lekkie kłucie.
Czasami pojawia się twarde wybrzuszenie w tym miejscu. Gdy naciskam zazwyczaj nic nie boli, czasami kłuje.
Pierwsze co mi przychodzi do głowy to wyrostek, gdyż dyskomfort jest umiejscowiony w tym miejscu, ale z tego co czytam to tu stany zapalne są ostre a nie przewlekłe...?
Miałam robioną kolonoskopie w tym temacie, ale nic nie wykazała, gdyż właśnie w tym miejscu zalegał stolec. USG jamy brzusznej nic nie wykazało.
Pojawiają się też u mnie przejściowe, silne osłabienia, jakby organizm traci zasilanie i muszę leżeć, czasami przez parę godzin, aż energia powróci. Zastanawiam się, czy nie jest to powiązane?
Wyniki badan morfologicznych, profil wątrobowy, nerkowy, kostny, tarczyca, elektrolity, glukoza są prawidłowe. Badania były powtarzane i są z tendencją do anemii - hemoglobina i erytrocyty na dolnym poziomie, lub poniżej normy od lat, ale obecnie nie spadają poniżej normy.
Ostatnio to uczucie uwierania budzi mnie w nocy. I przy pewnych ulozeniach, na boku albo na brzuchu kluje gdy naciskam....
Co to może być? Ja najchętniej wycięłabym wyrostek ;)
dimedicus

Re: Dyskomfort w dolnej, prawej części brzucha

Post autor: dimedicus »

Zwykle takie objawy w prawym podbrzuszu mogą wskazywać na wyrostek, kamienie(piasek) w nerkach ale też mogą sugerować zmiany w kręgosłupie.Czy wykonano badania na pasożyty?
jak się odczytuje jest pani kobietą,więc trzeba brać też pod uwagę schorzenia jajników i jajowodów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post