interpretacja gastroskopii, gastropatia et duodenopatia

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
kagu
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 11:45

interpretacja gastroskopii, gastropatia et duodenopatia

Post autor: kagu »

Witam!
Proszę o wyjaśnienie wyników badania:
Opis badania:
Endoskop wprowadzono bez trudności. Przełyk i wpust b.z. Linia Z nieregularna położona na wysokości górnego brzegu fałdów żołądkowych. Sklepienie i trzon żołądka prawidłowe. Błona śluzowa okolicy przedodźwiernikowej pstra-hist-pat (but2). Odźwiernik kształtny obkurcza się prawidłowo. Błona śluzowa kształtnej opuszki dwunastnicy b.z. Fałdy okrężne części zstępującej dwunastnicy spłaszczone-hist-pat (but1).
Diagnoza: gastropatia et duodenopatia.
Badanie histopatologiczne:
Structura mucosae duodeni normalis.
Wycinek z żołądka przedstawia bardzo drobne okruchy gruczołowe niereprezentatywne.
Po badaniu lekarz wykonujący gastroskopię powiedział, że wszystko jest w porządku. Czy na pewno? Jednak jakaś diagnoza jest wpisana, a ja nie mam pojęcia, co to wszystko oznacza. Bardzo proszę o wyjaśnienie i wskazówki, co mam dalej robić.
dimedicus

Re: interpretacja gastroskopii, gastropatia et duodenopatia

Post autor: dimedicus »

kagu pisze:Diagnoza: gastropatia et duodenopatia.
Zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy.
kagu pisze:Badanie histopatologiczne:
Structura mucosae duodeni normalis.
Struktura śluzówki dwunastnicy wyglądu normalnego


Cały wyżej umieszczony opis badania wskazuje na stan zapalny,lekki.Zasadniczo nie wymaga leczenia,wystarczy wprowadzić reżim żywieniowy z dietą lekkostrawną na okres minimum 1 m-ca(Wszystko w dziale diet)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post