LORATADYNA Pylox lek przeciwhistaminowym

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

LORATADYNA Pylox lek przeciwhistaminowym

Post autor: admin. med. »

LORATADYNA Pylox jest lekiem przeciwhistaminowym, który wspomaga eliminowanie symptomów uczuleniowych, takich jak nieżyt nosa, zapalenie spojówek, uczucie zatkanego nosa czy swędzenie ciała.

Skład:
1 tabletka zawiera 10 mg loratadyny (Loratadinum).

Działanie:
Preparat dzięki temu, że zawiera loratadynę należy do grupy leków przeciwhistaminowych. Ma to związek z tym, że stanowi selektywnego antagonistę receptora histaminowego H1. Odpowiada za blokowanie zależnej od histaminy pierwszej reakcji odpowiedzi uczuleniowej. Hamuje proces migrowania komórek reakcji zapalnej i przyczynia się do ograniczenia uwalniania mediatorów zapalnych. Przynosi ulgę w przypadku występowania szeregu objawów alergii, np. przy pokrzywce lub nieżycie nosa.

Wskazania:
Preparat polecany jest w przypadku długotrwałej pokrzywki idiopatycznej oraz sezonowego i całorocznego uczuleniowego zapalenia śluzówki nosa.

Dawkowanie:
Przyjmować doustnie. W przypadku dzieci powyżej 12 roku życia i osób dorosłych oraz dzieci w wieku 2-12 lat ważącym powyżej 30 kg podawać 1 tabl. x 1/24h (najlepiej rano, na czczo). Dzieciom w wieku 2-12 lat ważącym poniżej 30 kg podawać 0,5 tabl./24h.
Załączniki
LORATADYNA-Pylox.jpg
LORATADYNA-Pylox.jpg (3.53 KiB) Przejrzano 461 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post