LETIZEN to lek przeciwhistaminowy przy stanach alergicznych

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

LETIZEN to lek przeciwhistaminowy przy stanach alergicznych

Post autor: admin. med. »

LETIZEN to lek przeciwhistaminowy przeznaczony do stosowania doustnego. Działa na bazie cetyryzyny, która jest antagonistą receptorów histaminowych H1. Łagodzi objawy chorobowe uczuleniowego zapalenia śluzówki nosa i pokrzywki idiopatycznej.

Skład:
dichlorowodorek cetyryzyny (Cetirizini dihydrochloridum)

Wskazania:
Należy stosować preparat w celu neutralizowania symptomów okresowego i długotrwałego alergicznego stanu zapalnego śluzówki nosa oraz symptomów idiopatycznej pokrzywki u osób dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia.

Działanie:
Preparat zaliczany jest do grupy leków przeciwhistaminowych. Stanowi silnego i wybiórczego antagonistę receptorów histaminowych H1. Zawarta w nim cetyryzyna odpowiada za działanie przeciwalergiczne u osób z nadwrażliwością poddawanych prowokacji czynnikiem uczulającym. Stosowanie 10 mg x 1-2/24h pozwala na zatrzymanie napływu komórek późnej fazy reakcji zapalnej, eozynofili do skóry i spojówek. Działa łagodząco na symptomy zapalenia śluzówki nosa i nie ma wpływu na pracę płuc. Po zastosowaniu leku cetyryzyna najwyższe stężenie w osoczu osiąga w ciągu 0,5-1h. Prawie 2/3 leku zostaje wydalone w postaci niezmienionej z moczem.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu
- niewydolność nerek z klirensem kreatyniny mniejszym niż 10 ml/min
- nietolerancja galaktozy
- deficyt laktazy
- zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy

Dawkowanie Letizen:
Stosować doustnie, popijając przynajmniej szklanką płynu. W przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia stosować 10 mg x 1/24h. Dzieciom w wieku 6-12 lat podawać 5 mg x 2/24h.
Załączniki
letizen.png
letizen.png (64.85 KiB) Przejrzano 573 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post