Po zabiegu stulejki

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
Neluki
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 15:28

Po zabiegu stulejki

Post autor: Neluki »

Witam.
Otóż 8 dni temu miałem wykonany zabieg obrzezania.. Nie wiem dokładnie jaki.. Lekarz nic konkretnego mi nie powiedział, albo to była moja wina, że nic się nie spytałem, ale mam kilka pytań. Najbardziej nurtuje mnie to czy wszystko jest dobrze wykonane, mam jak dla mnie spory obrzęk.. Nie wiem dokładnie co mam z tym robić, cały czas mam opatrunek i penis jest ułożony do góry, opatrunek zmieniam co średnio 10-12h, po każdej zmianie opatrunku oraz po wysikaniu się pryskam Octenisept'em. I to jest praktycznie wszystko co robię. Jeśli jest ktoś w stanie dać mi kilka rad byłbym bardzo wdzięczny. Podam link do paru zdj i gdyby ktoś powiedział mi coś na ten temat jak to wygląda i czy wszytko jest w porządku, odrazu mówię, że nic mnie nie boli.

Kod: Zaznacz cały

imgur.com/a/owoFm
dimedicus

Re: Po zabiegu stulejki

Post autor: dimedicus »

Nie ma tu nic poważnego,występuje tzw oponka(inaczej limfa,która ma utrudniony odpływ oraz występujący stan zapalny) w samym przeprowadzonym zabiegu i na podstawie zdjęć nie widzę jakiś komplikacji.
Z czasem limfa ustąpi i napletek wróci do normalnego stanu.Maść Alantan przyśpieszy gojenie,oczywiście nadal penis do góry a na noc podkładać wałeczek pod jądra i penis)
Neluki
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 15:28

Re: Po zabiegu stulejki

Post autor: Neluki »

Czytałem, że tabletki Aescin mogą mi pomóc, powinienem je brać ? " Napletek wróci do normalnego stanu " normalnego czyli takiego jak przed zabiegiem, oczywiście bez stulejki.
dimedicus

Re: Po zabiegu stulejki

Post autor: dimedicus »

Tabletki poprawiają krążenie żylno-limfatyczne,nie zaszkodzą
Neluki pisze:Napletek wróci do normalnego stanu " normalnego czyli takiego jak przed zabiegiem, oczywiście bez stulejki.
oczywiście,to tylko kwestia czasu.
Jeśli rany się wygoją można będzie stosować maści/żele na blizny,co też spowoduje szybsze odprowadzenie limfy.
Neluki
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 15:28

Re: Po zabiegu stulejki

Post autor: Neluki »

Mam jeszcze kilka pytań.. Czy mam jakoś ćwiczyć bo coś o tym czytałem, jakoś naciągać skórę czy coś? Czy może mi Pan powiedzieć co ja tak naprawdę miałem robione.. Moja wina, że nie spytałem się lekarza, ale w tamtym momencie nawet o tym nie myślałem. I jak długo nie mogę uprawiać sportu? Chodzi mi np o bieganie, siłownię oraz basen bo teraz mamy chodzić na wf własnie na basen i nie wiem ile nie będę mógł na to chodzić.. długo może utrzymywać się ta oponka? Pewnie u każdego jest to indywidualne.. A i czy miałem coś robione z wędzidełkiem? Wysyłam kilka nowych zdj..

Kod: Zaznacz cały

imgur.com/a/OFdxd
dimedicus

Re: Po zabiegu stulejki

Post autor: dimedicus »

Sądziłem,że lekarz wyjaśnił zachowanie po zabiegu.Mimo obrzęku powinno się napletek ćwiczyć(zsuwanie)
Zdjęcie wskazuje,że przeprowadzono plastykę napletka i wędzidełka.
Neluki pisze:I jak długo nie mogę uprawiać sportu?
zwykle do 10-14 dni,Basen,na razie sobie odpuścić aż do zejścia strupków.Kąpać pod prysznicem się można.
Neluki pisze: długo może utrzymywać się ta oponka?
trudno odpowiedzieć,tego nikt nie oceni ale bywa też, że schodzi nawet po 2-3miesiacach
Neluki
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 15:28

Re: Po zabiegu stulejki

Post autor: Neluki »

Dziękuje Panu za dobre rady.. A spytam się jeszcze czy mogę już stosować maść Alantan ? I jeśli chodzi o uprawianie sportu to czy po 17 dniach będę mógł znowu ćwiczyć sztuki walki ?
Meneus

Re: Po zabiegu stulejki

Post autor: Meneus »

Można stosować.
Neluki pisze:czy po 17 dniach będę mógł znowu ćwiczyć sztuki walki ?
Można
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post