Co mi jest?!! Opis TK miednicy i historia.

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Paulas72852
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2016, o 00:17

Co mi jest?!! Opis TK miednicy i historia.

Post autor: Paulas72852 »

Witam. Mam od około 2 lat bardzo silne bóle w pachwinie które rozchodzą się do nogi i ostatnio na większą część miednicy. Boli mnie gdy chodzę a nawet łapie mnie gdy śpię. Zauważyłam że mam narosl kostką na kości łonowej. Po rezonanse nic nie wyszło więc zrobili mi tomografie. Dodam zdjęcie opisu... Do tego w morfologii wyszła mi lekka anemia. Mam obniżone MCV I MCH. I co mnie zaskoczyło podwyższone Monocyty. Ostatnio doszedł ból przy dotyku, ciepłota skóry nad kośćmi miednicy gdy ból się nasila i przy tym dreszcze.
Proszę o wgląd w opis i zinterpretowanie.
Zastanawiam się nad zespołem Sapho z odmianą rozrostu kości.
Załączniki
IMG_20160928_014450.JPG
IMG_20160928_014450.JPG (116.87 KiB) Przejrzano 952 razy
dimedicus

Re: Co mi jest?!! Opis TK miednicy i historia.

Post autor: dimedicus »

Z opisu zawartych informacji i badania,bardzo możliwe jest możliwe wystąpienie zespół SAPHO,jednak mam trochę wątpliwości z braku jednoznacznych uwarunkowań(wszystkich kryteriów)owszem są zmiany w obrazie krwi,ale nie są jednoznaczne,brak też np zmian innych.Opisane objawy mogą występować przez narośl i ucisk na sąsiadujące struktury a więc i nerw.Takie zmiany należy różnicować z różnymi chorobami,dlatego wskazanie wykonać badanie kontrolne.Ze wzg na idiopatyczne zmiany,trudno zalecać leczenie z braku jednoznacznej oceny,trzeba mieć pogląd na wygląd z TK,osobiste badanie.
Paulas72852
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2016, o 00:17

Re: Co mi jest?!! Opis TK miednicy i historia.

Post autor: Paulas72852 »

A czy ta uwapniona struktura o której mowa w pierwszym zdaniu to nie kostniak? Bo jako pierwsze podejrzenia od lekarza to właśnie był kostniak dlatego zlecono TK.
dimedicus

Re: Co mi jest?!! Opis TK miednicy i historia.

Post autor: dimedicus »

Wykluczyć nie można. TK w takich przypadkach nie jest precyzyjna i lepszym badaniem było by wykonanie MR ze wzmocnieniem lub scyntygrafii.Co pozwala na jednoznaczną ocenę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post