Lactoangin spray do jamy ustnej i gardła

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Lactoangin spray do jamy ustnej i gardła

Post autor: admin. med. »

Skład

Składnikami Lactoangin® są metabolity bakterii kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus, mentol, olejek miętowy i substancje pomocnicze: glicerol, glikolpropylenowy, aromat cytrynowy naturalny, sorbinian potasu, guma ksantanowa,sukraloza oraz woda.


Wskazania i działanie

Spray Lactoangin® jest specjalistycznym wyrobem medycznym przeznaczonym do wspomagania leczenia infekcji górnych dróg oddechowych (jama ustna, gardło).
Lactoangin® nawilża, koi i łagodzi ból.
Lactoangin® zawiera metabolity bakterii kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus, głównie kwas mlekowy, octowy, inne kwasy organiczne oraz mentol i olejek miętowy, przez co naturalnie wspomaga leczenie infekcji górnych dróg oddechowych (jama ustna, gardło). Ponadto Lactoangin® ułatwia przywrócenie równowagi mikrobiologicznej w gardle i jamie ustnej, co zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy, powstawania płytki nazębnej i stanów zapalnych dziąseł oraz niweluje nieprzyjemny oddech.


Przeciwwskazania
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu.
W czasie ciąży i karmienia piersią preparat stosować po konsultacji z lekarzem.
Nie stosować po upływie daty ważności umieszczonej na opakowaniu.
Nie stosować w przypadku uszkodzenia opakowania bezpośredniego.
Nie stosować z innymi preparatami stosowanymi miejscowo.
Jeśli po zastosowaniu preparatu pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy, tj. pieczenie, nasilenie bólu itp. należy zaprzestać stosowania preparatu i skonsultować się z lekarzem.
Dawkowanie
Dzieci od 3 do 6 lat: 1 dawka preparatu do 4 razy na dobę lub zgodnie z zaleceniem lekarza. Dzieci powyżej 6 lat i dorośli: 2 - 3 dawki preparatu do 4 razy na dobę lub zgodnie z zaleceniem lekarza. W przypadku pominięcia dawki należy przyjąć kolejną. Nie należy przyjmować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.
1. Wstrząsnąć przed użyciem.
2. Unieść aplikator poprzez przekręcenie go na bok.
3. Przed pierwszym użyciem kilkakrotnie nacisnąć pompkę w celu napełnieniaaplikatora i uzyskania prawidłowego rozpylenia.
4. Umieścić aplikator w ustach, skierować jego wylot na obszar w jamie ustnej lub gardle i nacisnąć pompkę w celu uwolnienia dawki preparatu. Czynność powtórzyć odpowiednią ilość razy.
Przechowywanie
Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu bezpośrednim w temperaturze pokojowej (15 - 25˚C), w suchym miejscu. Nie przechowywać w lodówce, nie zamrażać.
Załączniki
Lactoangin.jpg
Lactoangin.jpg (9.75 KiB) Przejrzano 745 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post