Zespół nerczycowy w przebiegu boreliozy

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
wookie
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 4 paź 2016, o 17:47

Zespół nerczycowy w przebiegu boreliozy

Post autor: wookie »

Witam serdecznie,
chciałbym prosić o pomoc w moim przypadku.
W dużym skrócie około 7 lat temu zdiagnozowano u mnie toczeń układowy oraz zespół nerczycowy. byłem leczony Encortonem, cyklosporyną oraz innymi lekami . Od jakiegoś czasu przyjmuje jedynie cyklosporynę.
W wynikach moczu wszystko jest ok oprócz białka, które znika podczas kuracji cyklosporyną a po jej odstawieniu wraca w ilości około 0,5-1g/dobę.

Obecnie jestem w trakcie diagnozowania w kierunku boreliozy bo prawdopodobnie ona jest przyczyną wszystkich dolegliwości i problemów. Obecnie czuję się dobrze, tylko problem mam z białkomoczem. Moje pytanie dotyczy leczenia białkomoczu w przypadku potwierdzenia boreliozy, czy leczy się go tymi samymi lekami? Czy immunosupresja w przypadku boreliozy jest wskazana?

Dziękuje i pozdrawiam,
dimedicus

Re: Zespół nerczycowy w przebiegu boreliozy

Post autor: dimedicus »

Białkomocz jest spowodowany przyczynami przednerkowymi,nerkopochodnymi i pozanerkowymi.
(i tu Borelioza może mieć wpływ na układ moczowy,np na przednerkowe.)
Zasadniczo leczy się boreliozę antybiotykami w tym właśnie Cyklosporyną z tym że musi to być lek III generacji
wookie pisze:Czy immunosupresja w przypadku boreliozy jest wskazana?
nie jest wskazana
wookie
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 4 paź 2016, o 17:47

Re: Zespół nerczycowy w przebiegu boreliozy

Post autor: wookie »

Dziękuję za odpowiedź,
Czy nie chodzi przypadkiem o cefalosporyny?
Bo cyklosporyna (Cyclaid), którą przyjmuję ma działanie immunosupresyjne właśnie, podaje się ją również po przeszczepach.
Dlatego zastanawiam się, czy wstrzymując białkomocz w ten sposób nie spowalniam leczenia choroby.
dimedicus

Re: Zespół nerczycowy w przebiegu boreliozy

Post autor: dimedicus »

Nie znam całości historii choroby więc nie mogę oceniać kierunku leczenia. Odpowiedziałem tylko na pytanie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post