Popękany, piekący, gładki język - co to może być?

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
gosia1289
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 7 paź 2016, o 17:42

Popękany, piekący, gładki język - co to może być?

Post autor: gosia1289 »

Witam, od jakiś 2 miesięcy obserwują na moim języku dziwne pęknięcia wzdłuż, do tego dochodzi pieczenie języka i obszar popękany ma gładkie czerwone pole. Na początku myślałam, że oparzyłam się w język i dlatego mnie piecze. Jednak po miesiącu ta "zmiana" powiększyła się i zajęła całą centralną część języka.

Nie ukrywam, że źle się odżywiam, moja dieta to przede wszystkim mąka i cukier - rzadko jem mięso.

Ponadto, jeśli miało to by w czymś pomóc:
Wypadają mi również włosy pewnymi fazami i trwa to już bardzo długo (kilka lat). Mam ogólne problemy ze skórą, od dziecka walczę z łupieżem na głowie - leczę to u dermatologa.

Aktualnie zaczęłam przyjmować zestaw witamin i minerałów (od 9 dni). Staram się również jeść produkty białkowe chociaż jest to dla mnie wielkim problemem bo nie lubię mięsa, nie przepadam za jajkami itd.

Czy ktoś mi może powiedzieć czy taki zmiany to efekt mojego odżywiania czy głębszej choroby? Ile czasu zajmie "wyleczenie" języka i jego powrót do naturalnego stanu?
Meneus

Re: Popękany, piekący, gładki język - co to może być?

Post autor: Meneus »

Czy możliwe jest dołączyć zdjęcie języka?
jakie leki są stosowane?
Nikt nie wyjaśnił,że dieta powinna być inna.?
Proszę podać wiek,wzrost i wagę, Czy wykonywano jakieś badania(w tym hormonalne),jeśli tak, proszę dołączyć(kiedy wykonane)
Od kiedy się to zaczęło? sprawy dermatologiczne
gosia1289
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 7 paź 2016, o 17:42

Re: Popękany, piekący, gładki język - co to może być?

Post autor: gosia1289 »

Ciężko ująć to na zdj w sztucznym świetle, nwm czy załączone fotki pomogą. Aktualnie biorę tylko zestaw witamin i minerałów, nic nie przyjmuję. Ostatni raz przyjmowałam antybiotyk z pół roku do tyłu.
dimedicus

Re: Popękany, piekący, gładki język - co to może być?

Post autor: dimedicus »

Język wskazuje na kserostomię oraz infekcję, opryszczkę
przyczyn może być wiele,choroby ogólnoustrojowe,alergia,stosowane leki,nieodpowiednia dieta(brak witamin i minerałów)
Nie odpowiedziała pani na pytania,więc trudno oceniać co jest przyczyną,Tak czy tak z tym trzeba się udać do swojego lekarza
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post