Zimno ! - drgawki z którymi nie potrafie walczyć.

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
wanio123
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 5 paź 2016, o 20:22

Zimno ! - drgawki z którymi nie potrafie walczyć.

Post autor: wanio123 »

Witam z tej strony Tomek jest nowy na forum... i piszę ten post ,w lekkim stresie gdyż kolejny raz spotkała mnie nie przyjemna rzecz...ale właśnie do rzeczy - postaram się przybliżyć mój problem najdokładniej jak tylko mogę;

Mam 26 lat , od kilku z nich (około 3-4) zauważyłem ,że w chłodniejsze wieczory-noc-poranki doskwiera mi zimno, działo i dzieje się to nie zależnie od pory roku - jest zimno to i mnie jest zimno.
Najgorsze zaczęło się ubiegłej jesieni , zimy i trwa do teraz...cały czas mam zimne dłonie i stopy a gdy zaczyna się wieczór zaczynają się dreszcze przeszywające wszystkie mięśnie mojego ciała a gdy nie znajdę naprawdę ciepłego pomieszczenia dostaje drgawek których nie potrafie kontrolować...czuje się sparaliżowany ,tracę rozsądek myślenia i tylko myśle jak się ogrzać...do tego uczucie zimna jest po prostu nie do opisania.

Boję się o siebie i szczerze dostaje do głowy... to dopiero początek chłodniejszych dni w tym roku , a ja już musiałem się zwolnić kilka razy z pracy...gdyż kolejny dzień pod rząd po godzinie 19 zaczynałem już czuć dreszcze , a około dzisiejszego wieczora (20 ~) omały włos nie dostałem drgawek....(temperatura na zewnątrz około 10 stopni)
Kilka dni temu mając pierwszą zmiane (około 5 rano) również było zimno...i wychodząc z auta trafiło mnie od razu - dreszcze a w następstwie drgawki...45 minut w aucie nawiew na maxa..a i tak musiałem się wrócić do domu i dojść do siebie..po tych drgawkach czuje się strasznie zmęczony.

Sądzę ,że ma to wpływ z niskim ciśnieniem/krążeniem krwi , dlatego w końcu zabrałem się za sport...całe wakacje jeździłem dużo rowerem do tego doszła gimnastyka i zdrowe jedzenie. Ale jeszcze nigdy nie było tak źle jak w tym roku...

...W ubiegłym roku robiło mi się tak zimno około godziny 23.... a teraz 19-20 nie potrafie wytrzymać...dodam też ,że w pracy jest 19 stopni... a teraz siedze w pokoju w którym temperatura wskazuje prawie 22 stopnie celcjusza a ja ciągle mam dreszcze które balansują na krawędzi z drgawkami.


Proszę o jakąkolwiek radę , pomoc...ckolwiek co może pomóc. Boję się ,że jak tak dalej pójdzie stracę prace.

Dodam ,że jedyne co pomaga doraźnie i to nie na długo to alkohol...
dimedicus

Re: Zimno ! - drgawki z którymi nie potrafie walczyć.

Post autor: dimedicus »

wanio123 pisze:Dodam ,że jedyne co pomaga doraźnie i to nie na długo to alkohol...
Na pewno nie rozwiązuje problemu a działa tylko w pierwszej chwili a w efekcie skutek jest odwrotny.

Nic pan nie pisze o wykonanych badaniach,nie był pan u lekarza?
Przyczyn takich objawów jest wiele i jednak będą wymagać pofatygowania się do lekarza i wykonania badań.
Przyczyny?:
Złe odżywianie(też niska tkanka tłuszczowa i mięśniowa)
Niskie ciśnienie
choroby tarczycy

chroniczne przemęczenie
anemia
zaburzenia krążenia

bardzo możliwe,że stresy
odwodnienie
cukrzyca
niedobór witamin i minerałów


podkreśliłem,te które będą wymagać badań laboratoryjnych
wanio123
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 5 paź 2016, o 20:22

Re: Zimno ! - drgawki z którymi nie potrafie walczyć.

Post autor: wanio123 »

...Odżywiam się raczej dobrze , w mojej diecie znajduję dużo ziół(bazylia,oregano,czosnek,imbir,pieprz cayene) to tego jem dużo warzyw/owoców.
Waże 85kg/190cm.
Ciśnienie raczej dosyć niskie posiadam - o ile dobrze pamiętam to przy dwóch ostatnich próbach miałem około 100/110- 70
Tarczycę również badałem w tamtym roku , niby wyniki ok
Z przemęczeniem walczyłem dosyć długo - znacznie pomogła zdrowa dieta + ruch.
Staram się pić dziennie około 2-3L różnych płynów. Najczęściej jest to woda/izitonik lub 1-2 słabe kawy.


Odnośnie dzisiejszej nocy...było mi bardzo zimno , spałem w koszulce i polarze. Termometr wskazywał około 26-27stopni w szczycie, a ja nadal miałem dreszczę.
Rano nie potrafiłem wyjść z łóżka balansowałem na krawędzi dreszczy a skurczy mięśni. Zrobiłem pomiar termometrem...pierwszy wyszedł 34.5stopnia.
Walcząc z sobą udało mi się wstać , troszkę się rozruszać aby zrobić gorącą herbatę ,wypić bulion i zjeść bułkę. Na ten moment temperatura wacha się pomiędzy 35.5-36 stopni.

Do jakiego lekarza się udać co robic?
dimedicus

Re: Zimno ! - drgawki z którymi nie potrafie walczyć.

Post autor: dimedicus »

Wyniki są ważne dziś a nie stare.
Proszę częściej spożywać posiłki w małych ilościach ale często,nawet 7 x ,sypiać w skarpetkach,przed spaniem nagrzać łóżko,można przed spaniem zrobić gorący tusz.Stosować magnez
Sprawdził bym też stolec na pasożyty.
Proszę się udać do lekarza ogólnego czy rodzinnego,zleci badania.
wanio123
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 5 paź 2016, o 20:22

Re: Zimno ! - drgawki z którymi nie potrafie walczyć.

Post autor: wanio123 »

Byłem dziś u lekarza. Jutro rano idę na krew , zrobią mi badania w kierunku magnezu, żelaza i tarczycy.
W skarpetkach (grubych bawełnianych śpie od dawna) w pokoju aktualnie temperatura 23.1. Moja temperatura - wacha się 35.5-36.0 więcej dziś nie było. Najniżej 34.8
Cóż oznacza gorący tusz?
dimedicus

Re: Zimno ! - drgawki z którymi nie potrafie walczyć.

Post autor: dimedicus »

wanio123 pisze:Cóż oznacza gorący tusz?
prysznic.
wanio123
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 5 paź 2016, o 20:22

Re: Zimno ! - drgawki z którymi nie potrafie walczyć.

Post autor: wanio123 »

Witam ponownie.

Dziś byłem u mojego lekarza, który oznajmił mi że moje wyniki są wręcz cudowne...
Wyniki zostawiłem w samochodzie jutro podam , ale wartość TSH wynosi około 2.6 ~
Ubłagałem panią doktor aby chociaż cokolwiek spróbowała...

Powiedziałem jej ,że mam podwyższony cholesterol , a do tego od poprzedniego roku mam problem z oczami których nie byłem wstanie wyleczyć.
W wielu tematach widziałem ,że być może to wskazywać na tą niedoczynność...

Dodam również iż dziś dowiedziałem się od mamy ,że ona również kilka lat temu leczyła się na niedoczynność , ale udało się jej ją wyleczyć.


A ja mam w tym momencie 35.4 oC i zaczynają się wieczorne dreszcze.....oszaleć idzie :(
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post