Pytanie o soczewki kontaktowe do oczu

Choroby, schorzenia i leczenie oczu.
chomiczek33
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2015, o 11:35

Pytanie o soczewki kontaktowe do oczu

Post autor: chomiczek33 »

Mam parę pytań odnośnie soczewek. Mogą się wydać śmieszne i głupie ale mnie frapują a do okulisty nie dotarłam póki co. Sprawa wygląda tak : mam problemy ze wzrokiem tzn z daleka widzę co raz słabiej. Pewnie to efekt ciągłego czytania książek i wiadomości na necie...Tak czy siak okulista na bank przepisze mi okulary
Nosić ich nie chcę (znalazłam już nawet fajne oprawki ale cena takich to prawie 1000! ja nie wiedziałam, że okulary tyle kosztują) i dlatego fajnie by mieć soczewki. I teraz moje pytania :
1. Czy są soczewki, których nie trzeba na noc wyciągać z oka?
2. Czy soczewki korekcyjne mogę być jednocześnie tymi, które zmieniają kolor oka?
3. Czy to ile soczewka jest "ważna" ma jakieś znaczenie?
4. Są soczewki lepsze i gorsze?
5. Czy szkła do okularów są refundowane a jeśli tak to soczewki też? Chyba nie...
Bardzo proszę o odpowiedzi )
dimedicus

Re: Pytanie o soczewki kontaktowe do oczu

Post autor: dimedicus »

1-4 Tak
5 Nie
chomiczek33
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2015, o 11:35

Re: Pytanie o soczewki kontaktowe do oczu

Post autor: chomiczek33 »

Kolejne zaskoczenie Byłam pewna, że każde szkło trzeba wyjąć a tu niespodzianka Czy takie soczewki są od razu droższe? O dużo?
Soczewka lepsza to taka, która....?
Dziękuję za odpowiedz!
dimedicus

Re: Pytanie o soczewki kontaktowe do oczu

Post autor: dimedicus »

Oczywiście,soczewki należy wyjmować ,płukać czyli konserwować i od tego zależy ich trwałość a więc i cena,są soczewki jednorazowe na 1-dn a są i takie które używa się przez okres czasu do roku,co wymaga większej dbałości o soczewki.Najdroższe są te 1-dniowe(wiadomo potrzeba ich więcej)a cena nie jest stała i uzależniona od producenta,ilości w komplecie,czy zmieniające kolor oczu czy na noc i dzień.Cena może być od 10 zł do 150 zł.Tak więc nie mogę podać konkretnej ceny.
25Juliaa
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 23 gru 2015, o 11:49

Re: Pytanie o soczewki kontaktowe do oczu

Post autor: 25Juliaa »

Są soczewki, które mogą być noszone na dzień i na noc,także istnieją kolorowe soczewki z mocami. Najlepsze są soczewki jednodniowe, bo po zużyciu wyrzuca się je po prostu do kosza, ale także inne soczewki, przy zachowaniu odpowiedniej higieny też są ok. Na rynku istnieje sporo producentów soczewek. Należy sobie wypróbować, bo to, czy jakieś będą Ci odpowiadać bardziej lub mniej to kwestia indywidualna. Często w firmach są częściowo refundowane oprawki, więc można skorzytsać. Poza tym czy to oprawki, czy też soczewki, po dobraniu odpowiednich parametrów można zakupić w sprawdzonych sklepach internetowych, które wcale nie muszą być tak drogie, jak u optyka :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post