Obojczyk po 12tyg - nie dopuszczenie do pracy

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
raiden3d
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2016, o 16:37

Obojczyk po 12tyg - nie dopuszczenie do pracy

Post autor: raiden3d »

Witam.

Mam takie pytanie ponieważ jestem w kropce, małe dziecko,żona pracuje na pół etatu (słabe wynagrodzenie) ja obecnie jestem po 12tygodniach zwoleniania lekarskiego od operacji złamania obojczyka (skręcony na śruby i jakąś taśmę) - ogólnie nie ma tragedii z tą ręką ale wydaje mi się że jest daleka od stanu sprzed. Lekarz ze szpitala po 12tyg wystawił papier o zakonczeniu leczenia na podstawie rtg sprzed 6tyg, bez oglądania, teraz za 5dni mam się udać do lekarza zakładowego. W dalszym ciągu czuję dziwne mrówienie na skórze, czuje również tą rękę zwłaszcza przy większym "skręcie", rano i wieczorem ciężko jest mi wogóle rozprostowac tego gnata. Ale wiem że muszę wrocić bo dziecko w domu. Pracę mam fizycznie dość ciężką, dzwigam ok 8-10ton (partiami po 15-20kg) dziennie po 8-9 godzin.

Nie wiem czy mam teraz powiedzieć to lekarzowi zakładowemu czy zataić? czy ma to wogóle jakieś znaczenie? czy jak mu to powiem i mnie nie dopuści to jestem bezrobotny. Czy szukać już pracy? Nie chciałbym tez wyrządzić sobie krzywdy.

Z góry dziękuje za każdą poradę.
Pozdrawiam.
Meneus

Re: Obojczyk po 12tyg - nie dopuszczenie do pracy

Post autor: Meneus »

Jeśli lekarz medycyny pracy przeprowadzi dokładne badanie,na pewno nie dopuści do pracy a w pana sytuacji wskazane poszukać lżejszej pracy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post