Wysoka chromogranina.

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
Mikado
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2016, o 15:59

Wysoka chromogranina.

Post autor: Mikado »

Mój problem dotyczy dziwnych wyników badań Cea-7.6 i chromograniny 240 obydwa wyniki są znacznie podwyższone.Byłam już u gastrologa i stwierdziła IBS.dodam że jestem już diagnozowana od marca tego roku.schudłam 10 kg.na dzień dzisiejszy ważę 38kg.przy wzroście 164cm.od kilku miesięcy "zgubiłam"apetyt lekarz rodzinny zapisał mi tab.sztucznie wywołujące głód.nazywają się Peritol 4mg.po zjedzeniu brzuch mi się powiększa do rozmiarów 6 miesiąca ciąży.odczuwam silne bole z prawej str.gdy nadchodzi atak to ból jest nie do opisania.trwa do 15-20 min.jest to bardzo silny skurcz.otrzymałam leki rozkurczowe ale nie pomagały i lekarz kazał je odstawić.lekarz rodzinny podejrzewa "rakowiaka" czy może się mylić?
Meneus

Re: Wysoka chromogranina.

Post autor: Meneus »

Mikado pisze:lekarz rodzinny podejrzewa "rakowiaka" czy może się mylić?
Podejrzewać można, jednak pewność daje biopsja, takie wyniki mogą wskazywać na rakowiaka ale też na przyczyny wątrobowe,trzustki,dróg żółciowych czy inne organy. Więc to tylko podejrzenie,czy tylko IBS?,nie sądzę!
Mikado
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2016, o 15:59

Re: Wysoka chromogranina.

Post autor: Mikado »

Miałam robione USG i według badań jest wszystko w porządku.Prosiłam Panią doktor TK ale powiedziała że to noc nie wykaże.Powiedziała że według objawów wychodzi"zespół jelita drażliwego".jak do tej pory nie zleciła innych badań.Endykrynologicznie jestem zdrowa.W listopadzie mam i niej kolejną wizytę i mam zamiar poprosić o powtórzenie chromograniny.Boję się bo w mojej rodzinie zdarzały się przypadki raka ze skutkiem śmiertelnym.Najpierw babcia zmarła na raka piersi a w czerwcu mama tylko ze to był tak macicy.
dimedicus

Re: Wysoka chromogranina.

Post autor: dimedicus »

Słusznie trzeba powtórzyć badania z rozszerzeniem czy inne przyczyny podane wyżej nie wpływają na zmianę wyników.
Mikado
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2016, o 15:59

Re: Wysoka chromogranina.

Post autor: Mikado »

Poproszę lekarza o skierowanie badania. W kierunku raka narządów kobiecych miałam robione i wyszły w normie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post