LSA lekarz.

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
urzytkownik
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2016, o 14:31

LSA lekarz.

Post autor: urzytkownik »

Witam serdecznie.
Moje pytanie dotyczy lekarza z którym powinienem się spotkać w sprawie leczenia LSA.
Byłem u urologa, który wysłał mnie do dermatologa, który wysłał mnie do dermatochirurga, który w końcu zrobił mi biopsję i potwierdził moje przypuszczenia, że na napletku zagnieździł mi się LSA.
Straciłem na tą całą imprezkę 380zł, bo nie wiedziałem do kogo mam iść, a myślałem, że urolog jest oczywistym wyborem.
Mając wyniki potwierdzające LSA zastanawiam się do jakiego lekarza powinienem się udać, żeby stracić jak najmniej pieniędzy,a co ważniejsze jak najszybciej pozbyć się niechcianego zwyrodnienia.
Myślę, żeby zapisać się znów do tego dermatochirurga, ale on zapewne będzie mnie ciągnął w stronę jakichś laserów. Problem jest o tyle nieprzyjemny, że mam krótkie wędzidełko, z którym też trzeba coś zrobić. Gdzieś czytałem, ze jest możliwość "wyleczenia" LSA przez wycięcie kawałka skóry, na którym występuje co można by połączyć z "wyleczeniem" problemu z wędzidełkiem. Dzięki temu byłoby po problemie w ciągu ok.2 miesięcy, a nie ok. roku, w ciągu którego będę musiał chodzić na kosztowne zabiegi laserowe i pewnie w wcierać w siebie jakieś dziwne maści.
Czy powinienem mimo wszystko iść do tego dermatochirurga, czy wybrać się do jakiejś kliniki, gdzie są w stanie wykonać zabieg obrzezania?
dimedicus

Re: LSA lekarz.

Post autor: dimedicus »

Zwykle leczy się miejscowo silnymi preparatami kortykosterydowymi( co nie zawsze niestety przynosi skutek), leczenie laserem ma o tyle ujemna stronę,że jest stosunkowo bolesne ale też i zmiany nie można zbadać pod wzg histo-pato.
Występujący liszaj twardzinowo-zanikowy najczęściej jest wskazaniem do obrzezania.I tak radze postąpić
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post