Zle wyniki testow watrobowych - nie spie, nie jem, placze

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
apadden
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2016, o 19:22

Zle wyniki testow watrobowych - nie spie, nie jem, placze

Post autor: apadden »

Witam serdecznie, odebralam wczoraj wyniki badania krwi (morfologie i proby watrobowe). Wyniki niestety nie wyszly wyszly dobre.
WATROBOWE:
Serum albumin 42 g/L (w normie), ALP 51 u/L (w normie), billirubin 10 uoml/L (w normie), bialko calkowite 78 g/L (w normie) ale ALT 70 u/L (norma do 45).
Wizyte u lekarza mam dopiero za 2 tygodnie, bardzo sie martwie - moja siostra zmarla na marskosc watroby w wieku 33 lat (przez alkohol). Jestem kobieta, mam 39 lat i 2 malutkich dzieci. Czy to moze byc marskosc? Lubie zjesc (bardzo ostre potrawy i tluste niestety tez), naduzywalam alkoholu, bardzo czesto bylam tez na antybiotykach (jestem astmatykiem i czesto choruje), mam nadwage (174 / 85 kg). WIEM, ze to wszystko zle wplywa na watrobe. Alkoholu praktycznie teraz nie pije, przed pobraniem krwi przez ponad dwa tygodnie nie wypilam ani pol piwa, bralam (i biore) Hepatil i Sylimarol, staram sie racjonalnie odzywiac a i tak ALT wyszedl 70 - bardzo sie boje.
Ogolne wyniki krwi wyszly dobre poza MCV nieznacznie podwyższone - makrocytoza (102 fL) oraz MCH - tez podwyzszone 35.2 pg (norma do 32), przeczytalam, ze podwyższone MCH świadczy o następujących chorobach:
niedokrwistości oraz marskości wątroby.
Nie spie, nie jem, placze.
Z gory dziekuje serdecznie za odpowiedz - Agnieszka
dimedicus

Re: Zle wyniki testow watrobowych - nie spie, nie jem, placz

Post autor: dimedicus »

Bez przesady,zaraz marskość,fakt jest że wynik jest podwyższony i może wskazywać na wątrobę ale też na trzustkę. Czy wykonano usg? Proszę pamiętać że stosowane są leki na astmę co też ma wpływ na wątrobę
Trzeba będzie wdrożyć leczenie farmakologiczne,dietę i reżim żywieniowy.
apadden pisze:Alkoholu praktycznie teraz nie pije, przed pobraniem krwi przez ponad dwa tygodnie nie wypilam ani pol piwa, bralam (i biore) Hepatil i Sylimarol,
tak w ciągu 2 tygodni wątroba się nie zregeneruje.Lepsze będzie Essentiale Forte
apadden
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2016, o 19:22

Re: Zle wyniki testow watrobowych - nie spie, nie jem, placz

Post autor: apadden »

Dziekuje bardzo za odpowiedz.
Wizyte u lekarza mam dopiero za dwa tygodnie wtedy on pewnie zadecyduje o USG.
USG i proby watrobowe mialam robione dwa lata temu - wtedy wszystko bylo OK
Przepraszam, ze panikuje ale caly czas mam "w glowie" przyklad siostry -
stwierdzona marskosc, zoltaczka, wodobrzusze i smierc (bardzo szybko to sie stalo).
Essentiale Forte oczywiscie kupie.
Diete wprowadzam od dzis, alkoholu oczywiscie 0!
dimedicus

Re: Zle wyniki testow watrobowych - nie spie, nie jem, placz

Post autor: dimedicus »

dimedicus pisze:dietę i reżim żywieniowy.
apadden napisał(a):
znajdują się w dziale diet
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post