Wgłębienie w mieśniu

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
panika
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2016, o 09:23

Wgłębienie w mieśniu

Post autor: panika »

Od 2 lat z moim ciałem dzieją się bardzo dziwne rzeczy. Mam bóle mięśni, drżenie mięśni, miewałam okresy osłabienia mięśni, dodatkowo pojawiają się cykliczne zaburzenia czucia, mrówki na całym ciele. Bole, drętwienia i mrowienia są "chodzące". Przeszłam 12 neurologów. Miałam badania EMG, ENG, MR + ponad 80 róznych badań z krwi. Wszędzie niemal idealnie z jednym wyjątkiem. W prawej ręce mam uszkodzenie delikatne nerwu pośrodkowego na poziomie korzeni. Po badaniach lekarze okrzyknęli,że mam "tężyczkę" i kazali łykać magnez. Rzeczywiście po 2 latach łykania magnezu mój stan uległ polepszeniu, ale nie jest to tak jak było przed chorobą. Niestety 5 miesięcy temu (w ręce, w której mam uszkodzony nerw pośrodkowy) zauważyłam,że w przedramieniu zrobiło się deliktane "wgłebienie". Nie wiem czy to kwestia mięśnia czy tkanki tłuszczowej. Nie wiem czy jest to wynik uszkodzenia tego nerwu czy nie ma to z nim związku. Nie ukrywam,że przeraziłam się,że to zaniki mięśnia i żyje w panicznym lęku przed sla. Ręka ma siłę, ale odczuwam w niej czasami ból i dretwienie. Nie wiem czy to wiązać z tym wgłębieniem czy nie? W całej tej "teżyczce" bardzo często miewałam takie napadowe bóle. A to ręki, a to nogi a to łydki a to przedramienia, wiec nie wiem czy wiązać ten ból z tym wgłębieniem czy nie? Ono nie jest dobrze widoczne. Tylko pod odpowiednim kątem, ale czuje wyraźnie,że ono tam jest. Bardzo proszę o informacje czy spotkaliście się Państwo wcześniej z takim wgłebieniem w mięśniu? skórze? co to może być? czy powinnam ponownie zgłosić się z tym do neurologa?Dodam,że to wgłebienie to takie jakby kółko o średnicy 2cm i jestem pewna,że wcześniej tego w ręku nie miałam. Zresztą 2-ga ręka nie ma takiego wgłębienia.Tego wgłębienia nie widział jeszcze lekarz. Ręka jest takiej samej wielkości i grubości jak druga
dimedicus

Re: Wgłębienie w mieśniu

Post autor: dimedicus »

Oczywistym jest,że nie postawimy tu diagnozy, bez osobistej wizyty.Bardzo możliwa atrofia mięśnia,(chociaż tu objaw jest niespecyficzny) czy tak jest,można ocenić już w badaniu palpacyjnym.Ma pani uszkodzony nerw a taki stan może wpływać na mięśnie,również choroby ogólnoustrojowe czy neurologiczne.Trzeba sprawdzić osobiście.
panika
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2016, o 09:23

Re: Wgłębienie w mieśniu

Post autor: panika »

a czy w ogóle jest możliwa atrofia mięśni bez upośledzenia funkcji danego mięśnia i bez widocznego osłabienia siły mięśniowej?
drTeresa

Re: Wgłębienie w mieśniu

Post autor: drTeresa »

W początkowym stadium nie będzie odczuwalne a też Pani może nie odczuwać tego osłabienia.
Zgadzam się,że
dimedicus pisze:objaw jest niespecyficzny
i bez osobistej wizyty nie można oceniać.Zwykle takie objawy są związane z urazem,czasem mamy urazy nawet nie wiedząc i ich nie odczuwając.
panika
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2016, o 09:23

Re: Wgłębienie w mieśniu

Post autor: panika »

Ale to juz niemal pol roku, wiec o początkowej fazie mowić nie możemy. Przepraszam, ze dopytam, ale czy Pan jest neurologiem? Mi neurolog na wizycie powiedział, ze mięsień jak jest w atrofii to chudnie po całej długości a jedynym badaniem oceniającym stan mięśni jest emg a Pan pisze o badaniu palpacyjnym? W internecie rowniez jest pełno zdjec z atrofii i wyraźnie widać, ze mięsień chudnie. Jest wyraZna zmiana w masie mięśnia. Nigdzie nie spotkałam sie z informacja, ze wgłębienie to atrofia. Zastanawiam sie jak to możliwe, ze w połowie mięśnia jest wgłębienie a cały mięśni działa idealnie? Czy nie jest tutaj bardziej realny problem z tkanka tłuszczowa?
m.krela
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2016, o 15:21

Re: Wgłębienie w mieśniu

Post autor: m.krela »

Proszę przeczytać regulamin portalu
Asystentka

Re: Wgłębienie w mieśniu

Post autor: Asystentka »

A kto napisał że jest na pewno atrofia?,możliwa! z zaznaczeniem
dimedicus pisze:objaw jest niespecyficzny
nikt nie oceni na odległość.
Wymądrzanie się nie jest potrzebne. Powyższa odpowiedź zostanie usunieta. Zamykam temat!
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post