Proszę o pomoc odnośnie identyfikacji bólu dolnej szóstki

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
klolek614
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2016, o 16:33

Proszę o pomoc odnośnie identyfikacji bólu dolnej szóstki

Post autor: klolek614 »

Dzień dobry, mam 21 lat, jestem mężczyzną. Około 5 sierpnia bieżącego roku miałem leczoną dolną szóstkę. Została mi nałożona plomba światłoutwardzalna. Przed dłuższy okres czasu było wszystko dobrze, jednak w okolicach 18 sierpnia zacząłem odczuwać ból właśnie w tym zębie. Nie wywołuje go zimno, ani nic takiego, tylko nacisk na ten ząb np przy gryzieniu czegoś twardszego. Po powrocie zza granicy 24 września byłem już 2 razy u stomatologa, lecz nie przyniosło to żadnych efektów. Za pierwszym razem Pani Doktor znalazła przetarcie na zębie i tylko go polakierowała, za drugim razem znalazła jakąś nierówność i poprawiła w tym miejscu plombę. Niestety żaden z tych zabiegów nie przyniósł ulgi i ból odczuwam dalej. Chciałbym prosić o pomoc w diagnozie co to może być.
koronka

Re: Proszę o pomoc odnośnie identyfikacji bólu dolnej szóstk

Post autor: koronka »

Należy uznać,że ząbek był źle przeleczony i bakterie są zapewne głębiej a może zbyt wysokim wypełnieniem,to już powinien ocenić stomatolog.Jeśli to głęboka próchnica,trzeba będzie przeleczyć kanałowo a jeśli tylko wysokie wypełnienie,to zeszlifować.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post