Niegojaca się rana

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
samila
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2016, o 00:41

Niegojaca się rana

Post autor: samila »

Witam, w czerwcu zdiagnozowano u mnie torbiel pilonidalna w szparze miedzy podladkowej. Odrazu zostałem skierowany do szpitala gdzie miałem robiony zabieg mający na celu wycięcie torbiela. Po 10 dniach od zabiegu zdjęto mi szwy, na drugi dzien przegladajac miejsce zabiegu zobaczyłem że rana się otworzyła (dziurka, gdzieś 5mm średnicy) pojechałem do chirurga w celu dowiedzenia się czy wszystko jest w porządku u czy rana się bardziej nie otworzy. Chirurg zapewniał mnie że bardziej rana nie powinna sie otworzyć a *dziurka* powinna *skleić* się w ciągu 2 tygodni. Przez kolejne dnie, tygodnie dziurka się nie goliła, sączył się z niej jakiś płyn. Do dzisiaj dalej sie ten plyn saczy. Pojechałem do chirurga i znowu mi powiedział ze tak ma być O.o Mowie spoko. Dzisiaj załatwiając się zauważałem że krew kapie mi z tej dziury.... Dziura jak była tak dalej jest, nie chce się w ogóle zagoic. Nie chce jechać znowu do chirurga i słyszeć tego samego ze tak ma być i wszystko jest w porządku.
dimedicus

Re: Niegojaca się rana

Post autor: dimedicus »

Torbiel włosowa,niestety bardzo trudna do leczenia i wymaga długiego czasu.Zwykle leczenie trwa kilka tygodni(4-6) ale nie 2 tygodnie.
Są dwie metody po zabiegu wycięcia a więc zeszycie(ale tu jest groźba powikłań ropnych) i druga pozostawienie otwartej rany i samo zagojenie(oczywiście stosując dodatkowo leki,czasem antybiotyk)
Bardzo możliwe,że u pan jest to pierwsze ale to może ocenić już chirurg. Radzę zasięgnąć porady u innego chirurga.
samila
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2016, o 00:41

Re: Niegojaca się rana

Post autor: samila »

W moim przypadku rana została zszyta (w linku jest zdjęcie miejsca szycia i widoczna dziurka)
A w tym linku jest zdjęcie wydzieliny która ciągle się sączy
Załączniki
wydzielina.jpg
dimedicus

Re: Niegojaca się rana

Post autor: dimedicus »

Przede wszystkim trzeba ustalić co się sączy, jeśli to bakteryjne to antybiotyk. Bardzo ważna jest higiena,suchość rany.Trzeba to zbadać a tu nic nie stwierdzimy na odległość
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post