Trądzik. Diagnostyka i leczenie

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
Asystentka

Trądzik. Diagnostyka i leczenie

Post autor: Asystentka »

W ostatnich latach rozwój biologii molekularnej, genetyki, immunologii oraz nauk farmaceutycznych przyczynił się do ogromnego postępu w rozumieniu patogenezy trądziku pospolitego. Zaowocowało to wprowadzeniem nowych metod leczenia, przez co ta przewlekła i nawrotowa choroba dotycząca najczęściej ludzi młodych, i będąca niejednokrotnie przyczyną stresu, daje się coraz lepiej i skuteczniej leczyć.

Dzięki tej publikacji lekarze otrzymują aktualne informacje o leczeniu trądziku. Każda z części książki przedstawia: biologię gruczołu łojowego i patofizjologię trądziku; leczenie trądziku; czynne dostarczanie, preparaty i oznaczenia laboratoryjne.

W części pierwszej znalazły się zagadnienia z zakresu patogenezy trądziku; biologii komórkowej aparatu mieszkowo-łojowego; wydzielania łoju; biologii molekularnej retinoidów i ich receptorów oraz receptorów aktywowanych przez proliferatory peroksysomów.
Część druga dotyczy różnych sposobów leczenia trądziku.
Część trzecia to głównie modele in vitro w ocenie technologii przeciwtrądzikowych oraz zasady leczenia miejscowego.

Bardzo pomocną częścią książki jest kilkustronicowy, kolorowy atlas zdjęć.

Książka przedstawia aspekty patogenezy i leczenia trądziku w oparciu o najnowsze osiągnięcia badań dotyczących biologii sebocytów, gruczołów łojowych i jednostek włosowo-łojowych. W każdym rozdziale zamieszczono dokumentację graficzną, pozwalającą czytelnikowi lepiej zrozumieć poruszane problemy, oraz bogate piśmiennictwo, co podnosi wartość książki.

Dr hab. n. med. Dorota Krasowska
Załączniki
tradzik._diagnostyka_i_lecznie.jpg
tradzik._diagnostyka_i_lecznie.jpg (10.18 KiB) Przejrzano 590 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post