Niepokojący wynik MR

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
bogumilwisniewski
Użytkownicy
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2016, o 19:08

Niepokojący wynik MR

Post autor: bogumilwisniewski »

Witam.
Z powodu bólów głowy i nudności wykonałem badanie MR niskopolowym (0,3T). Na razie mnie nie stać na wykonanie MR z kontrastem. Czy jakiś lekarz mógłby mi powiedzieć czy to rokuje w kierunku nowotworu?

Opis:

Osełkowata zewnątrzosiowa płaska zmiana dł. ap 60 mm, grubości cc 5mm powyżej lewego zakrętu czołowego górnego lewego - pogrubiała opona twarda? krew nadtwardówkowo mało prawdopodobna (przekracza szew wieńcowy). Wskazana weryfikacja w badaniu MR z kontrastem w aparacie wysokopolowym. W sekwencji T2_hemo bez złogów hemosyderyny. Układ komorowy nieposzerzony. Przymózgowe przestrzenie płynowe zachowane. Przysadka mózgowa niepowiększona. Złącze czaszkowo szyjne niezmienione. Owalna zmiana o sygnale płynu śr. ok 10 mm w lewej okolicy podpotylicznej przyśrodkowo od wyrostka sutkowatego - dominujący splot żylny kręgowy zewnętrzny lewy? Całkowicie bezpowietrzna prawa zatoka czołowa.
dimedicus

Re: Niepokojący wynik MR

Post autor: dimedicus »

Stan zapalny zatoki,z ropą.
Niejasny jest opis z braku kontrastu a dot:
bogumilwisniewski pisze:pogrubiała opona twarda?
bardzo możliwe,że powiązana z zatokami.
bogumilwisniewski pisze:Owalna zmiana o sygnale płynu śr. ok 10 mm w lewej okolicy podpotylicznej przyśrodkowo od wyrostka sutkowatego - dominujący splot żylny kręgowy zewnętrzny lewy?
najprawdopodobniej naczyniak.
bogumilwisniewski
Użytkownicy
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2016, o 19:08

Re: Niepokojący wynik MR

Post autor: bogumilwisniewski »

Dziękuję przeszedłem dwie operacje zatok, ale problem wciąż pozostaje, więc może rzeczywiście to od zatok. W najbliższym czasie wykonam badanie MR z kontrastem (chociaż mam klaustrofobie, ale chyba nie mam wyboru). Czy z tym należy się udać do neurochirurga? Bo jeżeli tak to postaram się pójść prywatnie.
dimedicus

Re: Niepokojący wynik MR

Post autor: dimedicus »

Jeśli chodzi o naczyniak to konsultacja z neurochirurgiem
Zatoki z otolaryngologiem
bogumilwisniewski
Użytkownicy
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2016, o 19:08

Re: Niepokojący wynik MR

Post autor: bogumilwisniewski »

Uprzejmie dziękuję za odpowiedzi.k mam rezonans z kontrastem zastanawiam się czy mogę przed tym przyjąć np. Xanax na uspokojenie bo ostatnio to ciężko mi było tam wytrzymać w środku.
carboczar

Re: Niepokojący wynik MR

Post autor: carboczar »

Nie ma przeciwwskazań,czasami nawet podaje się badanemu środek uspokajający. Prosze tylko zgłosić przed badaniem
Arielka91
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 25 kwie 2016, o 09:17

Re: Niepokojący wynik MR

Post autor: Arielka91 »

Jeśli ktoś już ma problemy z zatokami to na prawdę kicha. No ale przecież można się z tego wyleczyć. Wiele osób nie wie jak postępować w razie problemami z zatokami. Wszelkie niezbędne informacje na ten temat można znaleźć na stronie TO nie jest miejsce na reklamy Na prawdę warto wejść na tą stronę internetową gdzie znajdziemy wszelkie niezbędne informacje. Dajcie znać co o tym sądzicie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post