Medyczny słownik kolokacji. Polsko-Angielski - Angielsko-Pol

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
Asystentka

Medyczny słownik kolokacji. Polsko-Angielski - Angielsko-Pol

Post autor: Asystentka »

Pierwszy i jedyny w Polsce dwujęzyczny słownik medyczny dotyczący wyłącznie kolokacji, czyli połączeń międzywyrazowych z kontekstami zdaniowymi z różnych specjalizacji (m.in. medycyny wysokościowej i estetycznej, psychologii, biostatystyki klinicznej, nanomedycyny i genetyki)

przegląd medycznych substancji czynnych z szerokim spektrum skrótów, przyrostków i przedrostków wraz z przykładami kolokacji

jedyny słownik medyczny pokazujący częstotliwość użycia zwrotów w brytyjskiej, amerykańskiej i australijskiej odmianie języka angielskiego z podziałami na rejestry (formalny i potoczny)

omówienie języka specjalistycznego i konferencyjnego tłumaczenia symultanicznego i konsekutywnego

słownik napisany żywą angielszczyzną na podstawie korpusu
Niezbędny przy pisaniu publikacji międzynarodowych o wysokim impact factorze (IF). Rekomendowany lekarzom wszystkich specjalności, studentom medycyny, tłumaczom, farmaceutom, filologom.

„Słownik jest niewątpliwie narzędziem niezwykle przydatnym, gdyż znacznie przyspieszy i ułatwi lekarzom opracowywanie wykładów i publikacji w zagranicznych periodykach. Niniejsza praca jest niezmiernie wartościowa i ma charakter pionierski".
Prof. dr hab. Maria Wysocka - Instytut Języka Angielskiego, Uniwersytet Śląski

„Słownik stanowi wyjątkową pozycję bibliograficzną na polskim rynku wydawniczym. Monografia ta powinna znaleźć się w rękach każdego, kogo ambicją jest profesjonalne przedstawianie rezultatów własnej działalności medycznej w języku angielskim".
Prof. dr hab. n. med. Romuald Wojnicz, Śląski Uniwersytet Medyczny

„Oryginalna monografia stanowiąca wyjątkową pozycję wydawniczą w tym zakresie. Bardzo pozytywnie oceniam przydatność tego dzieła i wierzę, że znajdzie ona szerokie grono odbiorców".
Prof. dr hab. n. med. Maciej Misiołek, Śląski Uniwersytet Medyczny
Załączniki
medyczny-slownik-kolokacji-pol-ang-ang-pol.jpg
medyczny-slownik-kolokacji-pol-ang-ang-pol.jpg (8.91 KiB) Przejrzano 845 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post