Cytologia grupy I a obecnie grupy II

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
basialonto
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2015, o 15:30

Cytologia grupy I a obecnie grupy II

Post autor: basialonto »

Witam. Miałam robioną cytologię już pare razy. Na początku miałam gr I.
Teraz wychodzi mi grupa II. Lekarz zawsze mówi "gr II czysta". nie rozumiem,dlaczego teraz mam II a miałam I?
Meneus

Re: Cytologia grupy I a obecnie grupy II

Post autor: Meneus »

Są niewielkie różnice między gr.I a gr.II.Jest,to obraz,gdzie występują komórki typowe dla stanów zapalnych .W tym przypadku wzrasta liczba krwinek białych(oraz innych) w stosunku do gr.I
Określa się też taką grupę jako czystą bez cech podejrzanych.W przypadku gr.I badanie kontrolne wykonuje się raz w roku w przypadku gr.II badanie kontrolne należy przeprowadzić po zakończeniu leczenia zapalnego.
basialonto
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2015, o 15:30

Re: Cytologia grupy I a obecnie grupy II

Post autor: basialonto »

A co jeśli lekarz nie zaleca nic na stan zapalny i twierdzi,że wynik jest ok?
Meneus

Re: Cytologia grupy I a obecnie grupy II

Post autor: Meneus »

Proszę wybaczyć ale leczeniem zajmuje się lekarz prowadzący(ja tylko mogę doradzić,nie widzę stanu a opieram się wyłącznie na niewielkim opisie)Zasadą jest,jeśli występują zmiany zapalne należy wdrożyć leczenie,tym bardziej że zaszła zmiana w ocenie grupy czyli stan jest postępujący.Warto wdrożyć Feminella Vagi C oraz bakterie kwasu mlekowego(Lacibios femina lub
Lactovaginal)
Nie mam wpływu na leczenie jakie ma przeprowadzić lekarz.
basialonto
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2015, o 15:30

Re: Cytologia grupy I a obecnie grupy II

Post autor: basialonto »

wiem,pytałam tylko o to czy przy grupie II jest konieczność leczenia,czy może ona po prostu występować bez powodu.
Meneus

Re: Cytologia grupy I a obecnie grupy II

Post autor: Meneus »

Przepraszam,za nieprecyzyjną odpowiedź.Decyzje przy gr. II odnośnie potrzeby leczenia podejmuje lekarz.W zależności od stanu może podjąć leczenie ale konieczności nie ma.Jeśli leczenie zostanie wdrożone należy przeprowadzić wówczas po leczeniu badanie kontrolne do oceny stanu leczenia.(czyli wykonanie ponownej cytologii)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post