Wodnisty katar, nic nie poamaga

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
nos2645
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2016, o 08:40

Wodnisty katar, nic nie poamaga

Post autor: nos2645 »

Witam, jakie testy na alergię są wstanie w 100% powiedzieć na co jestem uczulona?

Miałam robione kilka razy testy skórne, które nigdy nic nie wykazują, a karat jak jest tak był męczę się z nim przeszło 12 lat.

Ilość "psikadeł" do nosa przekroczyła wszelkie granice już nie pamiętam co miałam. Obecnie mam Nasometin, który w sumie i tak nie pomaga. Oprócz tego ostanie tabletki jakie pamiętam to contrahist i rupafin.
Trochę coś tam pomagają te tabletki ale w sumie nie na tyle żeby faszerować się tymi lekami bo bardziej ucierpi wątroba niż to pomoże mi z katarem, tak więc odstawiłam.
Czasem stosuje maść rinopanteina na suchość w nosie.

Po mimo, że cieknie z nosa to czuje taką suchość przez smarkanie.
Ogólnie dużo przebywam w pomieszczeniu ale katar nie omija mnie na dworze. Ani w lato ani we wiosnę, zimę czy jesień. Czasem swędzi mnie nos, gardło i uszy w środku ;/ najgorzej jest podrapać uszy :D w sumie nie wykonalne. Badania na zatoki miałam wykonywane x razy i podobno są czyste.

Jakie badania sobie zrobić? Bym chciała wiedzieć co to jest. Bo nawet nie wiem z czym walczyć. Czy na co mam zrobić odczulanie.
Czy jedzenie też może uczulać w taki sposób? Wiem że po wypiciu alkoholu uwalnia się więcej histaminy i to się sprawdza u mnie

Czasem w nocy zatyka mi się jedna albo druga dziurka nosa ale nie zawsze

Wydzielina jest przezroczysta, wymaz z nosa nic nie wykazał
carboczar

Re: Wodnisty katar, nic nie poamaga

Post autor: carboczar »

nos2645 pisze:Jakie testy na alergię są wstanie w 100% powiedzieć na co jestem uczulona?
Niestety nie ma jednoznacznych testów które pozwalają na ocenę przyczyny aż w 100%. Oczywiście dobry specjalista alergolog na podstawie testów i wywiadu może zdiagnozować co może być przyczyną.
Z wywiadu ważna jest sama rozmowa z pacjentem.
Najlepszą diagnostyką tak naprawdę jest obserwacja samego siebie,co nas może uczulać, czyli metoda prób i błędów. Trochę to trwa ale można z czasem zaobserwować,proszę pamiętać, że uczulenie może być nawet na kilka alergenów. Zaznaczę od razu że między badaniem testów nawet z dnia na dzień mogą być duże różnice,zależe to od wielu czynników,dlatego trudno jest stawiać diagnozę na podstawie testów.
Jak wiadomo testy są drogie. A czynniki mające wpływ na alergię jest blisko 400,na marginesie czasem zwala się alergię na nerwicę.
Wnioski co do diagnozowania proszę z powyższego wyciągnąć samemu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post