BARDZO POWAŻNY PROBLEM Z OZĘBNĄ !!!!!

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
rjnowakowski
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2016, o 17:37

BARDZO POWAŻNY PROBLEM Z OZĘBNĄ !!!!!

Post autor: rjnowakowski »

Czy mogę prosić jakiegoś dentystę o poradę?
Witam, piszę tu ponieważ mam poważny problem z ozębną. Cały problem z dziąsłami zaczął się ponieważ miałem poważny problem w okolicach zatok i jamy nosowej; przebyłem dwie operacje laryngologiczne. Problem z dziąsłami jest wynikiem objawów laryngologicznych takich jak opuchlizna i uczucie pulsu w okolicach twarzy. Przez te objawy w tym momencie od półtora roku mam poważnie uszkodzoną ozębną, która według dwóch dentystów jest uszkodzona w taki sposób, że nigdy sama nie dojdzie do siebie ponieważ sama na siebie powoduję ucisk i podrażnienie. Przez uszkodzoną ozębną mam krzywych 9 zębów, w korzeniach zębów czuję puls, kłucie i pieczenie, w ustach czuję puls, pieczenie; są przekrwione. Według dentystów aby pozbyć się obecnych objawów i wyleczyć ozębną powinienem pozbyć się ósemek aby zrobić luz w korzeniach zębów dla ozębnej. Czy jedynym rozwiązaniem jest faktycznie pozbycie się ósemek czy jest jakiś inny sposób aby wyleczyć ozębną i pozbyć się dokuczliwych objawów? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
koronka

Re: BARDZO POWAŻNY PROBLEM Z OZĘBNĄ !!!!!

Post autor: koronka »

Czy jest tu uszkodzenie tylko ozębnej a nie całości tkanek okołowierzchołkowych, nie mogę ocenić, tak jak nie mogę ocenić jaki jest ogólny stan.
Z opisanego stanu wynika,że jest, to ból samoistny, bez remisji a że pulsujący,to wskazuje na stany ropne(inny ból ćmiący wskazywał by na stan tylko zapalny) trzeba brać pod uwagę kolor zębów,sądzę że opukiwanie ząbków odzwierciedla się bólowo.
Są konieczne oceny radiologiczne, konieczna jest ocena czy występuje już (a z opisu wynika,że tak) resorpcja kości, i rozsunięcie korzeni, zwykle usuwa się korzenie ząbków a czasem ekstrakcje ząbka czy ząbków. Można podjąć leczenie farmakologiczne,trudno oceniać na odległość bez pełnej wiedzy o stanie jaka będzie skuteczność
Diagnostykę można podjąć tylko na wizycie osobistej. Pozdrawiam
rjnowakowski
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2016, o 17:37

Re: BARDZO POWAŻNY PROBLEM Z OZĘBNĄ !!!!!

Post autor: rjnowakowski »

Witam, zapomniałem dodać, że robiłem 3 zdjęcia RTG, na których nic do słownie nie widać. Według zdjęć wszystko jest w porządku a z ozębną nadal coś jest nie tak.
rjnowakowski
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2016, o 17:37

Re: BARDZO POWAŻNY PROBLEM Z OZĘBNĄ !!!!!

Post autor: rjnowakowski »

Moja jama ustna od środka wygląda również bardzo dobrze, problem tylko tkwi w środku korzeni i według dentystów jest to uszkodzenie ozębnej, które się samo nie wyleczy. :/
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post